Після вступу до ЄС Україна може стати найбільшим виробником агропродукції в Європі — Сезарі Урбан
Після вступу України до ЄС, вона може перетворитися на найбільшого виробника сільськогосподарської продукції в Європі з безпрецедентним потенціалом.
Про це в інтерв’ю Latifundist.com розповів керівник підрозділу BASF Agricultural Solutions в Україні Сезарі Урбан.
За його словами, вже зараз помітні стратегічні інвестиції від українських дистриб’юторів, особливо в західній частині України вздовж кордону з Європейським Союзом. Ці інвестиції включають логістичні склади та залізничну інфраструктуру.
Такий стратегічний крок здається Сезарі Урбану дуже розумним із двох основних причин.
«По-перше, через війну, що триває, вони можуть використовувати як автомобільні, так і залізничні перевезення до Європи, не покладаючись виключно на Чорноморський коридор. По-друге, коли Україна врешті-решт приєднається до Європейського Союзу, що, на мою думку, є скоріше питанням «рано», ніж «пізно», ці інвестиції дозволять безперешкодно і швидко транспортувати українську продукцію на європейські ринки. Далекоглядність українських дистриб’юторів у здійсненні цих інвестицій дійсно заслуговує на похвалу», — зауважив Сезарі Урбан.
На запитання щодо мирного співіснування українських та європейських фермерів, він відмітив, що з подібною ситуацією Євросоюз зіштовхнувся, коли до нього приєдналася Польща.
«На той час Польща, як і Україна зараз, була одним із значних виробників сільськогосподарської продукції, що приєдналися до ЄС. Протягом багатьох років, використовуючи спільну європейську політику субсидій та програм, Польща успішно керувала своєю інтеграцією. З цієї історичної перспективи я вірю, що Європейський Союз, спираючись на свій досвід першого розширення 20 років тому, зможе плавно інтегрувати Україну в європейський ринок», — говорить Сезарі Урбан.
І додає, що важливо розуміти, що якщо Україна стане частиною європейського ринку, це не обов’язково означатиме, що 100% продукції буде призначено для Європейського Союзу.
Україна матиме можливість конкурувати за інші світові ринки, так само, як вона зараз робить це на ринках Африки, Азії та Америки. Завдяки вдосконаленим і передовим сільськогосподарським технологіям українські фермери, ймовірно, стануть більш конкурентоспроможними не тільки в Європі, але і в глобальному масштабі.
Нагадаємо, Україна залишилась в трійці основних постачальників агропродукції до ЄС.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом