Підвищення ставки акцизного податку на пальне не вплине на ціни
Підвищення ставки акцизного податку на пальне, перший етап якого передбачено законопроєктом з 1 липня, значно не вплине на вартість бензину та дизпалива.
Таку думку висловив експерт з ринку пального Сергій Куюн під час брифінгу «Ринок пального в Україні: чи підвищаться ставки акцизного податку та яких цін варто очікувати?» в Медіацентрі.
«Всі розуміють, що цього року Україна має велику дірку в бюджеті, цифри озвучуються від 200 до 400 млрд грн, тож уряд шукає можливості, щоб заповнити цей фінансовий вакуум. На жаль, це можна зробити тільки коштом внутрішніх резервів, і ці гроші необхідні на потреби оборонного комплексу. Адже кошти, які ми отримуємо від західних партнерів, цільовим чином використовуються лише на гуманітарні потреби. Тому виникла потреба в підвищенні податків, зокрема і на пальне», — зазначає Сергій Куюн.
За його словами, зміни, які запропоновані законопроєктом, в другому півріччі 2024 року дозволять залучити додатково в бюджет України 37 млрд грн акцизу та ПДВ.
«Згідно із законопроєктом, з 1 липня планується перший етап цього підвищення ставки акцизного податку на пальне. Але це не означає, що буде підвищення цін на пальне. Запропоновано впровадити збільшення податку на бензин 1,5 грн/л, дизпальне — 2 грн/л. Податкова складова підвищується, але цінова ситуація залежатиме від кон’юнктури ринку на момент введення цих податків. Зараз світова ціна на пальне тримається на досить низьких рівнях. Якщо в березні вона була 93 $/барр, то зараз — 80 $/барр», — пояснює експерт.
Він додає, що навіть якщо ці витрати перекласти на поточні ціни, то це незначне підвищення, адже коливання цін в 1,5-2 грн/л є буденними для паливного ринку.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом