Під урожай-2024 на Сумщині удвічі збільшили посіви озимого ріпаку і на чверть зменшили пшениці
На Сумщині стан озимих культур задовільний. Такого висновку дійшли вчені-агрономи Інституту сільського господарства північного сходу НААН України. Вивчали пшеницю, жито, ріпак, повідомляє Суспільне.
За словами агронома Миколи Собка, рослини в посівах, висіяних до 30 вересня, мають 2-3 стебла. А висіяні після 30 вересня, здебільшого сформували 4 листочки й вступили у фазу початку кущення. Тобто 2-3 етап органогенезу. Це показники хороші для зимостійкості, морозостійкості рослин.
«Відсоток цукрів у рослинах сформованого вузла кущення становить 23-24%. На цю пору це цифра, яка відповідає середньому багаторічному значенню і є хорошою. Сподіваємось, до березня триматиметься такий температурний режим, у межах 5-6 градусів, і різких коливань не буде», — додає науковець.
Зазначається, що на Сумщині озимою пшеницею засіяно 105 тис. га, це майже на третину менше минулого року, переважно — через війну.
«Сумськими аграріями вирощується не лише озима пшениця, а й озимий ріпак, посівні площі якого останнім часом дещо збільшились, майже до 30-40 тис. га. У попередні роки ця культура вирощувалась на площі 10-15 тис. га. Традиційно вирощується озиме жито, хоча посівні площі його незначні й становлять в межах 5-6 тис. га», — каже Віктор Кабанець, керівник Інституту сільського господарства Північного сходу.
Нині загрози для озимих зернових культур немає, каже він.
«На сьогодні ситуація з перезимівлею не викликає тривоги, попри пікові моменти зниження температур, але температура на вузлі кущіння, при критичній температурі мінус 17-18 °С, ще далека до цього. Сніговий покрив є, погодні умови сприятливі», — пояснює Віктор Кабанець.
Стан посівів озимої пшениці надалі залежатиме від температури та наявності й величини снігового покриву.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом