Перспективність нуту для зони Степу зростає з поступовою аридизацією клімату
Нут упевнено посідає свою нішу в степовій зоні, і вона буде постійно розширюватись у зв’язку з аридизацією клімату. Адже серед зернобобових культур найбільш посухостійким видом є нут: він виділяється типовою ксерофітною будовою рослин – дрібнолистністю, малим габітусом куща, високим осмотичним тиском клітинного соку, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Його листки й боби вкривають волоски, які виділяють багато щавелевої кислоти, що відлякує шкідників багатьох видів. Насіння нуту є важливим продовольчим продуктом у багатьох країнах світу.
Завдяки комплексу корисних ознак у світовому землеробстві він посідає четверте місце серед зернобобових культур після сої, квасолі, вігни. Як й інші зернобобові, він зв’язує за вегетацію з повітря 80–120 кг/ га азоту, для формування свого врожаю використовує недоступні для інших культур важкорозчинні мінеральні сполуки – особливо фосфорні.
Завдяки цьому нут у сівозміні є досить цінним попередником для більшості культур, особливо для озимої пшениці. Численні дані свідчать, що після нуту врожай озимої пшениці такий самий, як після чистого пару, а подекуди навіть вищий.
Завдяки високій урожайності нут інтенсивно впроваджують у сільськогосподарське виробництво. Якщо раніше його практично не вирощували, то в останні роки окремі господарства відводять під нього значні площі.
Нагадаємо, в умовах посухи в Південному Степу науковці рекомендують сіяти нут.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом