Перше судно з українським зерном успішно пройшло коридор і ввечері очікується на перевірку в Туреччині
Перше українське судно з зерном, яке вийшло з Одеського порту після його розблокування, сьогодні ввечері очікується в Стамбулі. Про це повідомив представник Туреччини в Обʼєднаному координаційному центрі генерал Озджан Алтунбулак.
У Стамбулі корабель Razoni проінспектує турецька сторона. Судно перевозить 26 527 тонн української кукурудзи і прямує до лівану.
Анонімний турецький високопосадовець повідомив агентству, що кожного дня, як очікується, щонайменше одне судно зі збіжжям буде виходити з портів України.
“Якщо нічого не піде хибно, то експорт протягом певного часу буде здійснюватись по одному кораблю на день”, – заявив співрозмовник.
Речник Одеської ОВА Сергій Братчук у Телеграм зазначив, що перше судно, яке вчора покинуло Одеський порт в рамках “Зернової угоди”, успішно пройшло коридор і вже близько 21.00 має прибути до Стамбула, де буде проінспектовано і відправлено далі.
Нагадаємо, вчора перше судно для експорту українського зерна вийшло з порту Одеси. В українських портах зараз перебувають 68 суден, на борту яких є 1,2 мільйона тонн вантажів.
Експорт зернових відбувається у межах угоди, яку Україна уклала 22 червня з Туреччиною під егідою генсека ООН. Дзеркальний договір із Туреччиною і Гутеррешем підписала Росія.
Наступного дня після підписання російські окупанти атакували Одеський морський торговельний порт крилатими ракетами типу “Калібр”. У МЗС України заявили, що РФ ракетним ударом по порту поставила під сумнів домовленості, дані нею ООН і Туреччині в “зерновому” договорі. Глава ООН беззастережно засудив повідомлення про авіаудари по Одесі, пославшись на зобов’язання, взяті сторонами на церемонії підписання в Стамбулі.
29 липня посли країн Великої сімки в Україні прибули до Одеси для перевірки запуску “зернового коридору”.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом