Перезимівля озимини в Україні завершилася задовільно, триває відновлення вегетації
Сніговий покрив з полів уже зійшов, ґрунт повністю відтанув. Триває відновлення весняної вегетації озимих культур.
Про це повідомляє НААН.
Зазначається, залежно від строків сівби, озимі зернові знаходяться у фазі «кущіння», рослини ріпаку озимого оптимальних строків сівби знаходяться у фазі «розвиток листків розетки».
Температурний режим сприяє процесам кущіння рослин та формуванню вторинної кореневої системи. У цілому стан посівів — добрий. Як виняток, подекуди на понижених ділянках рельєфу на полях відмічено так звані блюдця з водою, де рослини мають пригнічений стан, блідо-жовтий колір листя та характеризуються всіма ознаками вимокання.
За даними науковців Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН рослини пшениці озимої продовжують весняне кущіння. Довжина конусу росту (майбутнього колосу) становить 0,7-1,0 мм, він недиференційований з добре вираженими валиками. За результатами весняного обстеження посівів відмічено, що густота рослин становить 374-429 шт./м². Певна їх кількість випаде впродовж весняно-літньої вегетації внаслідок внутрішньовидової конкуренції, від несприятливих погодних умов тощо. Коефіцієнт кущіння у середньому 2,0-3,0 у рослин за І‒ІІ строків сівби; за ІІІ строку сівби пшениця озима починає кущитися. Інтенсивно розвиваються вузлові корені, залежно від строків сівби їх кількість становить 2,3-6,0 шт. на рослині.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом