Перезволоження ґрунту запобігло розповсюдженню мишоподібних гризунів
У першій декаді лютого утримувалась не типова для цієї пори року з мінливою хмарністю погода. Опади у вигляді дощу, мокрого снігу, стрімке танення снігового покриву, підтоплення нір, перезволоження верхнього шару ґрунту не сприяли розповсюдженню мишоподібних гризунів.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Скрізь у посівах озимих зернових культур площа заселення мишоподібними гризунами становить 15-39% з чисельністю 0,5-2 колонії на гектар з 2-4 жилими норами. На 7-43% площ озимого ріпаку нараховують 1-3, макс. 4 (Дніпропетровська, Миколаївська обл.) жилих колоній на гектарі з 2-6 норами в кожній.
На багаторічних травах, садах інших місцях резервації середня чисельність гризунів становила 2-4, осередково до 6 (Волинська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Хмельницька обл.) колоній на гектарі. Фітофагами за слабкого ступеня пошкоджено 2-10% рослин озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.
У західних, центральних та південних регіонах танення снігу призвело до затоплення від 7-25, подекуди у понижених місцях рельєфу до 33-80% нір мишоподібних гризунів (Київська, Черкаська, ін. обл.). У видовому складі на площах зайнятих під озиминою переважає полівка звичайна, в інших стаціях – польова та лісова, осередково – курганчикова миші.
Захисні заходи залишаються актуальними у вищезазначених та інших областях, де варто продовжувати відслідковувати чисельність та шкідливість гризунів і за наявності порогової чисельності (3-5 жилих колоній на гектар) здійснювати винищувальні заходи через внесення в жилі нори родентицидів дозволених до використання на території країни.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом