Перевалка зерна в дунайських портах досягає майже 1 млн тонн на місяць
Розвиток логістичних маршрутів до Дунайських портів є частиною стратегії розвитку Дунайського портового кластеру, зокрема збільшення його експортного потенціалу, оптимізації роботи порту та будівництво допоміжної залізничної та дорожньої інфраструктури.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.
«Від березня нам уже вдалося наростити перевалку зерна в дунайських портах до майже 1 млн тонн на місяць. З відкриттям руху каналом гирла Бистре ми очікуємо ще суттєвіше наростити перевалку в портах. Позитивну динаміку бачимо вже сьогодні», – зауважив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
За його словами, паралельно відбувається нарощення логістичних потужностей залізниці та автомобільного транспорту.
«Перевезення зерна залізницею ми уже збільшили в 2 рази, до понад 800 тисяч тонн, а вантажопотік на автомобільних пунктах пропуску зріс в 2,6 разів», – уточнив міністр.
Він додав, що такими тактичними кроками Україна не зможе оперативно замістити ті обсяги, які брали на себе морські порти. До повномасштабного вторгнення на них припадало понад 80% експорту аграрної продукції.
«Для прикладу, в червні нам вдалося експортувати орієнтовно 2,5 млн тонн агропродукції, що понад у 3 рази менше місячної потреби. Нам все ще потрібно вивезти близько 20 млн тонн зерна минулого урожаю», – підсумував Олександр Кубраков.
Нагадаємо, гирло Бистре доступне для проходу суден з агропродукцією. Також ми писали, що в Сулінському каналі утворилася черга з суден-експортерів української агропродукції.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом