Переробники будуть конкурувати за ріпак: у виграші залишиться фермер
Цього року може статися так, що ріпак буде вигідніше експортувати, ніж переробляти в Україні. Таку думку висловив операційний директор групи компаній VITAGRO Сергій Нечипорук в ході Агротуру «Переробка: соя і ріпак», який відбувся за підтримки Bühler Ukraine і «Балк Транс».
«Нас врятує переробка» — дуже розповсюджений в Україні міф. Сергій Нечипорук вважає, що переробка не є панацеєю для українського агробізнесу, оскільки вона має не лише переваги, а й великі ризики. Адже профіцит переробних потужностей в країні досить великий, через це зростає конкуренція за сировину та знижується краш-маржа.
«Ключове питання — управління маржинальністю. Краш-маржа повернулась до звичайного рівня $30-50/т соняшника по ebitda, і буде волатильна в найближчі 2-3 роки. Цього року якраз значною мірою буде ринок фермера, тому що очікується дуже велика конкуренція за сировину, і зрозуміло, що у виграші залишиться товаровиробник. Переробники будуть конкурувати ефективністю бізнес-моделей і комерційною складовою», — пояснив фахівець.
На думку Сергія Нечипорука, цього року може скластися ситуація, коли вигідніше буде продавати ріпак на експорт, а не переробляти в Україні. Він не виключає, що завод може подовжити сезон переробки соняшнику, а за ріпак навіть не братися.
До слова, потужність переробки соняшника на заводі VITAGRO складає 500 т на добу, а ріпаку — 400-500 т. Кінцевими продуктами є шрот і гідратоване масло. Відвантажували продукцію у Німеччину, Італію, Румунію і навіть мали партнерські програми в порту Констанца.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом