Перелік об’єктів, де не вимикатимуть світло, підготують до 1 липня

Джерело:  Delo
електрика

Процес оновлення переліку об’єктів критично важливої інфраструктури, де не вимикатимуть електроенергію, завершиться до 1 липня.

Про це повідомив голова Державної інспекції енергетичного нагляду Руслан Слободян.

Перелік об’єктів критичної інфраструктури  пропонується розділити за сезонами

Зазначається, що наразі процес оновлення переліку об’єктів критично важливої інфраструктури з гарантованим електропостачанням відбувається у кожній області.

“Це досить копітка робота, яка потребує аналізу умов електропостачання сотень споживачів. Очікуємо, що загалом цей процес завершиться до 1 липня”, – зауважив Слободян.

Він уточнив, що в багатьох областях з переліку об’єктів з гарантованим електропостачанням вже виключено десятки, а в деяких областях – понад сотню споживачів.

“Логіка процесу в тому, що важливо віднайти баланс і захистити об’єкти критичної інфраструктури від відключень, водночас не створюючи надмірного навантаження на інших”, – пояснив Слободян.

Він також повідомив, що перелік об’єктів критичної інфраструктури з гарантованим електропостачанням пропонується розділити за сезонами – на літній та зимовий.

“Зараз до переліку включено серед іншого об’єкти, що надзвичайно важливі упродовж опалювального періоду, але влітку не працюють. Тому зараз їх доцільно виключити з переліку, а із настанням холодів повернути до нього. Пов’язано це з тим, що поруч з такими об’єктами до ліній електропередачі підключено багато інших споживачів, що можуть бути задіяні у графіках знеструмлень”, – підкреслив Слободян.

Розглядається можливість ручного перемикання

Крім того, там, де не  можна заживити об’єкти на різні лінії електропередачі, розглядається можливість ручного перемикання у випадку застосування графіків відключень. Зокрема, така практика застосовувалась взимку 2022 – 2023 років, яка досить ефективна для досягнення соціальної справедливості. Таке перемикання здійснюється у мережі середньої напруги 10 кВ.

 “На жаль, на сьогодні не всі мережі у нас повністю автоматизовані й далеко не всі частини мережі можна вимикати та вмикати дистанційно. Іноді потрібно виїхати в якийсь розподільний пункт і там вже на місці вимкнути частину лінії. Це, звичайно, потребує додаткових зусиль операторів системи розподілу”, – зауважив він.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!