Переговори про вступ: Україна не поспішатиме імплементувати агрополітику ЄС
Переговорний процес щодо вступу України до Європейського Союзу передбачає перезапуск великої кількості інституцій. Це стосується митної та податкової політики, системи незалежних регуляторів у низці сфер: транспорт, енергетика, телебачення, радіомовлення.
Про це заявила віцепрем’єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю Forbes.
«Все в процесі. Абсолютно в кожній сфері будуть серйозні трансформації. Процес переговорів буде прозорим і, сподіваюсь, нетривалим», — сказала вона.
За словами Ольги Стефанішиної, одна з великих складових переговорного процесу — це екологічна політика у сфері захисту навколишнього середовища, кліматична політика.
«Україна задекларувала в переговорній позиції те, що ми віддані цілям Зеленого курсу, своїм зобовʼязанням у межах Паризької угоди та в питаннях декарбонізації», — сказала вона, зазначивши, що сам перехід на європейські регулювання буде досить тривалим, оскільки сьогодні країни ЄС вже функціонують за четвертим поколінням кліматичного регулювання.
Україна ж впроваджує лише перше і друге покоління цих політик, тому необхідно буде передбачати перехідні періоди.
«Так само не будемо дуже поспішати в питаннях імплементації зобовʼязань у сфері аграрної політики, окрім питань, які стосуються стандартизації, вимог, сертифікації. Оскільки сам ЄС задекларував реформу аграрної політики, тому тут буде дискусія», — зауважила Ольга Стефанішина.
Також вона передбачає, що у частині енергетичної політики є достатньо серйозні застереження, повʼязані зі знищенням української енергетичної інфраструктури та потребою її відновлення.
Водночас Україна вже є достатньо інтегрованою з погляду цифрової економіки в Європейський Союз.
«Ми визнаємо, що Україна користується і торговельною, і транспортною лібералізацією. Ми маємо митне спрощення, яке діє з Європейським Союзом, та безвізовий режим, який дозволяє запроваджувати свободу пересування населення з 2017 року.
Тому це, з одного боку, перехідні періоди, але з іншого — ми не нові гравці на цьому ринку і маємо вже достатньо високий рівень інтеграції», — пояснила вона.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом