Паризька пшениця падає через світову фінансову кризу і сильне євро
Ф’ючерси на пшеницю на Euronext впали в понеділок під тиском зміцнення євро та економічних побоювань, що охопили фінансові ринки, хоча втрати по зернових вдалося стримати за рахунок коротких позицій, які вже відкрили інвестори.
Ф’ючерс на пшеницю з постачанням у вересні на паризькій біржі Euronext закрився зниженням на 1,7% до 216,00 євро (236,65 дол. США) за тонну.
«Є думка, що ми можемо зіткнутися з економічним спадом. Євро теж не допомагає», – сказав один із трейдерів.
“Але коштів і так дуже мало, і немає необхідності їх додатково виділяти”, – сказав він.
Перспективи великого врожаю в росії продовжують пом’якшувати побоювання з приводу поганого врожаю у Франції, який, як очікується, може впасти до найнижчого обсягу з 1980-х років — близько 25–26 мільйонів тонн, кажуть дилери.
Трейдери чекають на завершення збору врожаю у Франції в основних північних поясах, оскільки зливи минулого тижня затримали польові роботи та посилили стурбованість з приводу збитків якості.
За словами дилерів, ціни на ріпак на Euronext впали ще сильніше, оскільки ринки олійних культур вважаються чутливішими до загальних макроекономічних настроїв, а закриття канадських ф’ючерсів на святкові дні сфокусувало тиск на продаж у Парижі.
Листопадовий рапсовий контракт закрився зниженням на 4,0% до 453,25 євро, але утримався на рівні 450 євро.
Збирання врожаю пшениці в Німеччині минулого тижня неодноразово переривалося через дощі, що викликало побоювання з приводу збитків якості врожаю, хоча ще є час для відновлення.
“Деякі південні регіони Німеччини, такі як Баварія, які першими розпочали збирання врожаю, могли зазнати збитків через дощі, але північні та східні регіони виглядають краще”, – сказав один німецький трейдер.
«Картина в Німеччині, ймовірно, не така погана, як проблеми з дощем, з якими зіткнувся урожай у Франції. На полях Німеччини все ще багато пшениці, і зростає занепокоєння щодо втрати якості».
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом