Парламент прийняв Закон про державні резерви
Верховна Рада прийняла Закон «Про державні резерви» №9079, що спрямований на реформування чинної системи державного матеріального резерву. За прийняття документу в цілому проголосувало 255 народних депутатів.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос», перший заступник голови парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.
Він зазначив, що закон передбачає розмежування понять «державний матеріальний резерв» і «мобілізаційний резерв». Подано визначення балансоутримувачів державного матеріального резерву та мобілізаційного резерву. Центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних резервів, делеговано повноваження з перевірки наявності матеріальних цінностей державних резервів.
Документ оновлює принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей; закріплено поняття «резервування», порядок та критерії відбору резервантів; удосконалено порядок проведення оновлення матеріальних цінностей.
Закон передбачає можливість зберігання пального на території країн Європи.
Крім того, запроваджуються штрафні санкції для підвищення дисципліни суб’єктів господарювання, а рішення про застосування фінансових санкцій визнається виконавчим документом. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують держполітику у сфері державних резервів, звільняються від сплати судових зборів.
Як зазначив народний депутат, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан, Закон «Про державні резерви» дозволить:
- створити достатній рівень запасів матеріальних цінностей;
- забезпечити їх належне зберігання та своєчасне оновлення;
- розвивати виробничі потужності суб’єктів господарювання;
- отримувати додатковий дохід;
- сприяти виробництву більшої кількості товарів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом