Парагвай очікує рекордний урожай сої, але низький рівень води в річках уповільнює експорт
Парагвай цьогоріч може зібрати рекордний урожай сої, але низький рівень води в річках затримує поставки, а посуха у центрально-західній Бразилії впливає на рівень води у нижній течії.
Рівень води у річці Парагвай, основному шляху експорту зерна з країни, яка не має виходу до моря, значно нижчий, ніж торік. Біля основного зернового порту Вільєта він складає 0,74 м, тоді як торік в цей час сягав 5 м. Нещодавно він взагалі наближався до нуля, але нещодавні дощі трохи покращили ситуацію.
Парагвай є третім за величиною світовим експортером сої і цьогоріч планує зібрати рекордні 10,4 млн т олійної. Найбільшими експортерами сої в країні є Cargill, Viterra та Bunge. Виробництво сої в країні відновлюється після посухи 2021/22 МР, коли урожай зменшився вдвічі.
У 1 кварталі Парагвай збільшив експорт сої у порівнянні з аналогічним періодом минулого року з 1,6 до 2,5 млн т. Але у березні поставки уповільнилися внаслідок падіння рівня води через посушливу погоду у бразильському регіоні Пантанал, незважаючи на днопоглиблювальні роботи, які проводять на річках Парагвай та Парана.
Парагвай баржами доставляє зерно до морських портів Аргентини та Уругваю, і у 1 кварталі саме річками було проведено 80% всього експорту. Страйк працівників МСГ Бразилії, які вимагають підвищення заробітної плати, ускладнює експорт автомобільним транспортом. Бразилія є основним експортним ринком для сої, яка вантажівками перевозиться з Парагваю. Але автомобільні поставки ідуть дуже повільно, тому в разі продовження посушливої погоди експорт найближчими місяцями може ускладнитися.
Метеорологи попереджають, що дощі на заході Бразилії триватимуть недовго, тому ситуація у гирлі річки Парагвай залишатиметься критичною, хоча і незначно покращиться. Нагадаємо, що в регіоні Пантанала посуха триває вже понад 6 місяців.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом