Пальмова олія в Індії вже коштує дорожче, ніж соєва та соняшникова
Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії дорожчають два тижні поспіль на прогнозах скорочення виробництва та запасів у лютому. Проте зменшення Індією імпорту пальмової олії на користь соєвої та соняшникової може зупинити зростання цін.
Травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора виросли на 1,3% до 3986 рінггитів/т або 842 $/т (+1,5% за тиждень). Трейдери очікують статистичного звіту, де оцінку запасів олії в країні можуть знизити (вперше за 6 місяців) до 2 млн т внаслідок зменшення виробництва.
Поки що ринок не відреагував на дані про скорочення Індією імпорту пальмової олії у лютому на 35,6% до 9-місячного мінімуму 504 тис т внаслідок зростання цін на неї.
Наразі сиру пальмову олію (СРО) в Індії пропонують по 965 $/т CIF (включно з фрахтом та страхуванням) з поставкою у квітні, тоді як соєву та соняшникову олію – по 950 $/т та 928 $/т відповідно. Тому у лютому імпорт соняшникової олії збільшився на 34% до 295 тис т. До того ж, через логістичні проблеми у Червоному морі деякі партії соняшникової олії, що мали прибути ще у січні, були вивантажені вже у лютому.
Водночас імпорт соєвої олії зменшився у порівнянні з січнем на 7,9% до 174 тис т, що значно поступається середньомісячному показнику 2022/23 МР – 306 тис т.
Внаслідок зменшення закупівель соєвої та пальмової олії загальний обсяг імпорту рослинних олій до Індії у лютому скоротився у порівнянні з січнем на 18,4% до 2-річного мінімуму 973 тис т. Нагадаємо, що пальмову олію Індія купує в Індонезії, Малайзії та Таїланді, а соєву та соняшникову – в Аргентині, Бразилії, Україні та рф.
Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго залишаються на найнижчому з травня 2023 р рівні – 995 $/т, і можуть ще більше подешевшати на тлі сезонного збільшення поставок олії з Аргентини у березні – квітні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом