Пальмова олія дорожчає, оскільки Індонезія зберігає гнучкість експорту
Ф’ючерси на малазійську пальмову олію зросли на початку торгів у четвер після того, як провідний виробник Індонезія пояснив, що не робитиме експорт обов’язковим через нову біржу.
Базовий контракт на пальмову олію з постачанням у грудні на Малайзійській біржі деривативів Бурси зріс на 35 ринггітів, або 0,99%, до 3586 ринггітів (759,42 долара США) за метричну тонну на початку торгів.
* Індонезія запустить ф’ючерсну біржу на сиру пальмову олію (CPO) у п’ятницю, але вона не зробить торгівлю через біржу обов’язковою, повідомив Reuters у середу її головний регулятор.
* Влада цієї країни Південно-Східної Азії раніше планувала зробити обов’язковим проходження всього експорту CPO через біржу, щоб стимулювати світові ціни на пальмову олію та створити орієнтири, аналогічні тим, які існують у Куала-Лумпурі та Роттердамі.
Передбачаючи, що Джакарта зробить експорт обов’язковим, індонезійські продавці поспішали очистити товарні запаси. Однак зараз продажі навряд чи будуть агресивними, що підтримає ціни», – сказав Анілкумар Багані, керівник досліджень Sunvin Group, Брокерська компанія з продажу олії в Мумбаї, повідомляє Рейтер.
* Приплив дешевої соняшникової олії з Росії та України чинить знижувальний тиск на ціни на пальмову олію, оскільки два найбільші виробники користуються зниженням курсу валюти, щоб захопити велику частку ринку харчових олій.
Експорт малайзійських продуктів з пальмової олії за період з 1 по 10 жовтня зріс на 12,5% до 29,6% порівняно з місяцем раніше, згідно з даними сюрвеєрів.
Запаси пальмової олії в Малайзії наприкінці вересня зросли на 9,6% до 2,31 млн тонн, найвищого рівня за 11 місяців, як показали дані Малайзійської ради з пальмової олії (MPOB), опубліковані у вівторок.
Ф’ючерси на соєву олію на торговій біржі Чикаго знижувалися на нічних торгах на 0,74%.
Міністерство сільського господарства США оцінило 51% урожаю сої у стані від гарного до відмінного, порівняно з 52% тиждень тому і найнижчим показником для цього часу року з 2012 року.
(1 долар = 4,7220 ринггітів)
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом