Пальмова олія дорожчає на тлі активного імпорту до Китаю
Ф’ючерси на малайзійську пальмову олію зросли у вівторок завдяки активному імпорту з Китаю та ознакам високого попиту, хоча зниження цін на нафту до тримісячного мінімуму чинили тиск на ринок.
Базовий контракт на пальмову олію з постачанням у січні на Малайзійській біржі деривативів Бурси зріс на 45 ринггітів, або 1,2%, до 3765 ринггітів ($804,49) за метричну тонну на момент закриття.
«Постачання соєвої олії збільшилося через спекотну і теплу погоду, що очікується в західних і центральних районах вирощування Бразилії протягом наступних 10 днів. Крім того, попит на соєву олію зріс, оскільки Китай розмістив більше замовлень», – сказав Мітеш Сая, торговий менеджер у Мумбаї. торгова фірма «Кантілал Лакшмічанд та Ко», повідомляє Рейтер.
Китай імпортував 5,16 млн тонн соєвих бобів у жовтні, як показали митні дані у вівторок, що на 25% більше, ніж роком раніше, але нижче за очікування аналітиків.
У вівторок Китай здійснив найбільшу одноденну закупівлю сої в США за три місяці, повідомили трейдери, вселяючи надію після того, як закордонний продаж урожаю 2023 року відстав від нормального темпу.
У середу ф’ючерси на соєві боби в Чикаго торгувалися лише на рівні двомісячного максимуму. Підвищені ціни на сою призводять до збільшення витрат на соєву олію.
Ціни на соєву олію на торговій біржі Чикаго зросли на 0,5%.
Найактивніший контракт на соєву олію в Даляні зріс на 0,4%, а контракт на пальмову олію – на 0,1%.
На пальмову олію впливають зміни цін на родинні олії, оскільки вони конкурують за частку на світовому ринку рослинних олій.
Ціни на нафту в середу зазнавали труднощів після падіння до найнижчого рівня за більш ніж три місяці на попередній сесії через побоювання щодо зниження попиту з боку найбільших світових споживачів нафти.
Зниження цін на сиру нафту робить пальмову олію менш привабливим варіантом сировини для біодизельного палива.
Малайзійський ринггіт, послабився на 0,3%, що зробило пальмову олію привабливішою для власників іноземної валюти.
Малайзія, другий за величиною виробник пальмової олії у світі, запустила в середу систему, яка спрощує управління транзакційними даними по всьому ланцюжку поставок.
(1 долар = 4,6800 ринггітів)
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом