Падіння цін на пшеницю не зупинило зниження прогнозу для Казахстану та закупівля Єгипту
Коригування цін на пшеницю після різкого попереднього падіння завершилося, і вчора вони знову впали на 1,2-2,6% в очікуванні жовтневого звіту USDA. Котирування не підтримала навіть нова закупівля пшениці Єгиптом та зниження прогнозу урожаю для Казахстану.
Вчора стало відомо, що GASC 10 жовтня на приватних переговорах придбав 500 тис т пшениці з поставкою у листопаді – грудні за ціною 265 $/т FOB. У січні – вересні 2023 р Єгипет імпортував 8,34 млн т пшениці, що на 30% перевищує відповідний показник 2022 р – 6,43 млн т. Майже 80% цього обсягу поставлено з рф, оскільки дешева логістика та запропоновані низькі ціни дозволяють Єгипту нарощувати закупівлі в рф.
За даними MARS, сильні дощі серпня та початку вересня у північних та східних регіонах Казахстану ускладнили збирання ярих культур, знизили якість зерна та урожайність. Крім того, спека та дефіцит опадів на початку сезону негативно вплинули на перспективи урожаю в основних регіонах вирощування пшениці. Очікується, що у порівнянні з минулим роком виробництво пшениці в країні зменшиться на 25% до 12,3 млн т (на 8% поступатиметься середньому 5-річному показнику), зокрема ярої – на 26% до 11,3 млн т (-8%), та озимої – на 3% до 1 млн т (+5%), а середня урожайність – на 25% до 1 т/га (-15%).
За даними NASS USDA, на 8 жовтня озимою пшеницею у США засіяно 57% площ, що відповідає середньому 5-річному показнику та посилює тиск на котирування.
Експорт пшениці з США у поточному сезоні склав 6,487 млн т, що на 43% або 2,8 млн т поступається торішнім темпам. В поточному сезоні ЄС скоротив експорт пшениці у порівнянні з минулим роком на 23% до 8,13 млн т, тоді як рф збільшила на 61% до 18,18 млн т.
Вчора грудневі ф’ючерси подешевшали:
- на 2,6% до 205,2 $/т – на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
- на 2,2% до 246,6 $/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
- на 1% до 265,8 $/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
- на 1,2% до 234,5 €/т або 248,6 $/т – на пшеницю на паризькій Euronext.
В Україні на 10 жовтня озимою пшеницею засіяно лише 2,3 млн га із прогнозованих 4-4,5 млн га (4,2 млн га торік) внаслідок несприятливої погоди та низьких цін на пшеницю. Аграрії скорочують площі сівби та не поспішають продавати пшеницю за низькими цінами, сподіваючись на зростання цін на тлі зниження прогнозів урожаю в наступному сезоні, особливо з огляду на посилення посухи на південному заході рф.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом