Озвучено оновлені ціни на олійні
На світових ринках рослинних олій панує невизначеність з попитом. Ціни на нафту залишаються на рівні 75 $/барель, і подальшого їх зростання поки не очікується, проте високий попит на пальмову, найдешевшу, олію підтримує її котирування. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.
Лютневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії, які тривалий час залишалися на рівні 4650-4670 рінггитів/т, вчора виросли на 3,8% до 4929 рінггитів/т або 1165 $/т, за дві сесії подорожчавши на 6%. На ринку пальмової олії панують спекулятивні настрої напередодні оприлюднення грудневого звіту USDA та офіційних даних МРОС.
Індонезія до 2022 року продовжила програму В30, яка передбачає вміст у пальному 30% біодизеля з пальмової олії. Аналітики прогнозують, що у 2021/22 МР країна збільшить експорт пальмової олії у порівнянні з попереднім сезоном на 13% завдяки посиленню попиту з боку Китаю та Пакистану, що компенсує його скорочення з боку Індії. Прогноз виробництва підвищено до 45,5 млн т у порівнянні з оцінками USDA у 44,5 млн т та торішніми 43,5 млн т.
Уряд США у вівторок запропонував скоротити обсяги біопалива, яке нафтопереробні підприємства США у 2022 році мають додавати до палива, що призвело до обвалу цін на соєву олію.
Січневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора впали на 1,9% до 1218 $/т, майже втративши зростання грудня, і тепер торгуються на 4,5% дешевше, ніж місяць тому.
На біржі в Даляні ф’ючерси на соєву олію вчора подешевшали на 0,6%, а на пальмову – на 0,7%.
Ціни на чорноморську соняшникову олію поки залишаються на рівні 1365-1385 $/т FOB, проте зростання цін на пальмову олію одразу посилює попит на соєву та соняшникову олію, і покупці вибирають найдешевшу з них.
Зниження цін на соєву олію посилить зацікавленість з боку покупців, особливо на тлі прогнозів високого врожаю сої в Бразилії та Аргентині, яка вже у січні-лютому вийде на світовий ринок.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом