ООН закликала Росію розблокувати українські порти
Війна в Україні та блокування українських портів Росією, що розв’язала цю війну, загрожує економічним колапсом сільського господарства України — країни, яка годує 400 млн осіб у всьому світі. Про це заявив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі.
Тому ми говоримо Росії: у нас буде голод по всьому світу, якщо ми не відкриємо ці порти і не дамо прохід, щоб допомогти людям по всьому світу. Це критичне питання для України. І найголовніше, це критична проблема для решти світу протягом наступних 8-12 місяців та наступного року”, — наголосив Бізлі, виступаючи у четвер з відеозв’язку на Міжнародній донорській конференції високого рівня по Україні, яка відбувається у Варшаві.
Він пояснив, що якщо не відкрити порти прямо зараз, то коли в липні та серпні буде зібрано врожай, його ніде буде зберігати, бо елеватори та сховища повні. Бізлі наголосив, що в такому разі наслідки будуть гіршими, ніж зростання цін на продовольство, на пальне, вартість фрахту, яке спостерігається сьогодні.
До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси і Миколаєва, проте зараз через їх морську блокаду з боку РФ країна може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Цей показник можна збільшити до 2-3 млн тонн, наростивши пропускну здатність залізничних і логістичних переходів на кордонах з країнами ЄС.
Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.
До початку війни Україна входила до топ-5 постачальників зернових і олійних культур, годуючи до 400 млн людей у світі.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом