Окупанти вкрали 3,7 млн т українського зерна. Його возять в Іран
На тимчасово окупований територіях, за виключенням півострову Крим, було вкрадено 3,7 млн т українського зерна.
Про це повідомляє «Центр національного спротиву».
З них, 1,4 млн т вкрали на Запоріжжі. Все це зерно грабується росіянами у фермерів, які вимушені здавати продукцію за фіксованими цінами в рази нижче ринкових. Далі зерно перепродається дотичним до гауляйтерів підприємствам й реалізується за ринковими цінами.
Водночас результати дослідження проведеного Bellingcat у співробітництві з Lloyd’s List Intelligence свідчать, що російські судна почали транспортувати зерно з окупованої території України до Ірану.
Так корабель «Михаїл Ненашев» у червні 2023 року, вимкнувши систему розпізнавання, пройшов через Керченську протоку до Севастополя. З 21 по 24 червня судно завантажували зерном. 26 червня сигнал АІС балкера знову з’явився на південь від Керченської протоки, коли він повертався в Чорне море.
Дані AIS розвідки Lloyd’s List Intelligence показали, що «Михаїл Ненашев» перетнув Середземне море 5 липня перед тим, як увійти в Суецький канал і пройти через Червоне море. 12 липня він попрямував на схід через Аденську затоку, а потім попрямував до Перської затоки. 20 липня він прибув до пункту призначення в порту Бандар Хомені на півдні Ірану.
Супутникові знімки показали, що судно пришвартовано з відкритими люками, у яких видно зерно.
Зміна осадки з 9,6 метрів, коли «Михаїл Ненашев» увійшов у Бандар-Хомені, порівняно з 6 метрами, коли він вийшов, свідчить про те, що його вантажопідйомність зменшилася — ймовірно, сигналізуючи про те, що принаймні частина його вантажу була розвантажена там. На пірсі були помічені вантажівки і розсипане зерно.
Bellingcat відправив запит до компанії Crane Marine Contractor, яка керує судном, але не отримав відповіді.
Розслідувачі нагадали, що раніше зерно з окупованих територій України вивозили до Сирії та Туреччини.
Крім того супутникові знімки, зроблені в 2023 році, показують, що російські кораблі також експортували зерно з інших портів Криму та інших окупованих територій, таких як Феодосія, Маріуополь, Бердянськ і Керч.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом