ОККО побудує біоетанольний завод на Тернопільщині
Компанія «Лан-Ойл» з групи ОККО може отримати від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) EUR60 млн на будівництво першого в Україні приватного заводу з виробництва біоетанолу. Про це банк повідомляє на своєму сайті.
Як зазначається, загальна вартість проєкту, спонсорами якого виступають ВАТ «Концерн «Галнафтогаз» і провідний дистриб’ютор транспортного палива в Україні група компаній ОККО, становить EUR110 млн.
«На наступні три роки енергетика й біопаливо – основні інвестпроєкти нашої групи. За два роки ми плануємо побудувати біоетанольний завод у Тернопільській області потужністю 83 тис. т на рік. Заплановані інвестиції $120 млн», – сказали enkorr у прес-службі групи ОККО.
У компанії додали, що старт будівництва заплановано на цей рік.
«Очікуємо, що в Україні з’явиться чітка вимога додавати біоетанол до бензину. У такому разі ми зможемо закривати свої потреби на 100%, і це буде тільки третина виробництва. А дві третини продаватимемо на внутрішньому й зовнішньому ринках», – прокоментував СЕО ОККО Василь Даниляк.
Разом з цим в ОККО не стали розкривати умови кредитних угод.
Водночас у ЄБРР зазначили, що «проєкт сприятиме енергетичній безпеці України та декарбонізації енергетичного сектору шляхом створення внутрішнього джерела постачання палива з меншими на 70% викидами парникових газів порівняно з традиційними його видами. Очікується, що біопаливо, вироблене в результаті цього проєкту, відповідатиме директиві ЄС з відновлюваної енергії (RED III)».
У банку підкреслили, що фінансування надається за надзвичайних обставин, пов’язаних з війною в Україні, пропонуючи унікальний набір умов. Крім того, реалізація проєкту сприятиме професійній реінтеграції ветеранів війни, а також новим можливостям навчання для жінок-працівниць.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом