Одеська область активно сіє
Одеська ОДА звітує про весняну посівну кампанію. З цього приводу директор департаменту облдержадміністрації з аграрної політики Алла Стоянова повідомила:
«Сільгоспвиробники області вже засіяли понад 35 тисяч га ярого ячменю, 7 тисяч га ярової пшениці та майже 10 тисяч га гороху, і навіть почали сіяти соняшник. Ми перші, хто сіє та збирає врожай завдяки нашому географічному розміщенню та ранній появі сонця», – зазначила А. Стоянова.
Також вона розповіла, що до цієї посівної аграрний сектор відновив усі ланцюги постачання. Постійно виникала проблема перед фермерами: у кого купити і кому продати. Порти Великої Одеси працювали з перебоями, тож довелося шукати альтернативні шляхи транспортування: автомобільними дорогами, понтонною переправою, залізничним сполученням. Представники аграрного бізнесу регіону заздалегідь придбали паливо за вигідною ціною, тому всі ємкості заповнені, що позначиться на здешевленні циклу робіт на землі. Також є здешевлення і добрива, проте все одно вони недосяжні для аграрного сектору та й це економічно необґрунтовано. Радують землеробів рясні дощі початку квітня. Сходи зернових одразу позитивно відреагували на вологу.
Варто зазначити, що в цьому департаменті створили групу “Аграрії Одещини”, яка доступна для всіх. Запросили долучитися представників банківських структур, міністерства аграрної політики, податківців, юристів, продавців палива, зерна, добрив, засобів захисту рослин.
«За кожним напрямом закріплений фахівець нашого департаменту, тому коли аграрій ставить у чаті питання, йому одразу відповість уповноважений з цього питання. Треба кредитування — на зв’язок вийдуть банки, необхідні добрива — відгукнеться продавець і так з будь-якої потреби. А усі звернення від міжнародних донорів ми якнайшвидше надсилаємо до чату, щоб сектор користувався цим в строк. Якщо це насіння, то його треба отримати і посадити і конкретний термін, а не просто отримати», – доповнила розповідь Алла Стоянова.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом