Обсяг експорту бразильського порту Паранагуа досяг 50-річного максимуму через стрибок продажів сої
Експорт через східний коридор другого за завантаженістю порту Бразилії в першому півріччі становив 11,1 млн метричних тонн, що є найвищим обсягом за один семестр з моменту створення порту 50 років тому, повідомили у вівторок влада порту Паранагуа.
Офіційні особи державного порту повідомили про значне збільшення відвантажень зерна у всіх напрямках, але особливо відзначили соєві боби, обсяги експорту яких підскочили на 22,4% після того, як Бразилія зібрала найбільший урожай в історії 2023 року.
Експорт сої склав 6,5 млн метричних тонн від загального обсягу, відвантаженого в першому півріччі через Паранагуа, або майже 60%, заявила влада. Далі йдуть соєвий шрот, на який припадає майже 24% від загального обсягу поставок, і кукурудза, на частку якої припадає близько 17%, або 1,9 млн. метричних тонн.
Бразилія постачає більшу частину своєї сої до Китаю, але цього сезону неврожай в Аргентині спровокував продаж небачених обсягів своєму південному сусідові, який сам є великим світовим постачальником соєвих бобів та побічних продуктів, повідомляє Рейтер.
2023 року Бразилія також збере найбільший урожай кукурудзи, що допоможе підвищити попит на портові послуги в перші місяці року. Традиційно Бразилія експортує більшу частину своєї кукурудзи у другому півріччі, коли вона конкурує із продукцією США на світових ринках.
На думку аналітиків, проблеми з постачаннями з України та новий попит з боку Китаю, який схвалив імпорт бразильської кукурудзи у грудні минулого року, також підвищують попит на бразильську кукурудзу цього року.
Влада Паранагуа заявила, що результати першого півріччя також відображають підвищення ефективності портів, посилаючись на те, що середній час стоянки в Східному коридорі скоротився до 2,35 дня в червні з 2,84 дня в червні минулого року.
За словами Паранагуа, середній темп відвантаження зріс приблизно до 1088 тонн на годину з 817 тонн на годину того ж періоду.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом