Обмеження на імпорт українського зерна до п’яти країн-сусідів можуть продовжити до жовтня
Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський наполягатиме на продовженні обмежень імпорту зерна з України до п’яти країн-сусідів щонайменше до жовтня. Про це повідомляє The Guardian.
За словами Войцеховського, Єврокомісія ще не погодилася продовжити обмеження, але він сподівається, що йому “вдалось переконати інші країни-члени, що це єдино справедливе рішення”. Він зауважив, що обмеження на імпорт зерна з України до ЄС, можливо, доведеться продовжити щонайменше до кінця жовтня, попри “шалений спротив” з боку Києва.
Українська сторона вважає неправильним рішення ЄС ввести заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції до п’яти країн ЄС, що є сусідами України, та пропонує шукати ринкові рішення для цієї проблеми.
“Ми мали зустріч з багатьма міністрами та представниками Єврокомісії. Ми виклали нашу позицію щодо заборони імпорту української сільськогосподарської продукції після 5-го червня. Ми проти цього, це не добрий шлях”, – заявив в Брюсселі за підсумками зустрічі міністрів ЄС з питань сільського господарства та рибальства міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
Він наголосив, що українська сторона максимально зацікавлена у пошуку конструктивного вирішення проблеми.
“Заборона призведе лише до збільшення проблем, через те, що її спробують використати росіяни в своїх інтересах, щоб спровокувати послаблення єдності в Європі. Цього не можна допустити. Ми максимально відверто один з одним про це говоримо”, – наголосив український урядовець.
Обмеження були запроваджені після скарг деяких країн ЄС на те, що надлишок українського зерна знижує ціни на місцеву агропродукцію та впливає на прибутки фермерів.
ЄС уклав угоду з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Болгарією та Румунією та дозволив їм заблокувати імпорт зерна з України до 5 червня.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом