Новий термінал Кернел у порту Рені: у скільки обійдеться будівництво
Агрохолдинг Kernel («Кернел») планує до кінця 2023 року побудувати новий перевантажувальний термінал «Девелопмент Рені Термінал» у морському порту «Рені» (Одеська обл.).
Про це повідомила керівник департаменту комунікацій, PR і GR Kernel Катерина Співакова.
За її словами, термінал буде побудовано на земельній ділянці, орендованій холдингом на 49 років.
«Для реалізації проєкту з нуля заплановано залучити близько $10 млн власних коштів. Розглядаються також варіанти співпраці», — зазначила Співакова.
Передбачається, що після завершення будівництва потужність одноразового зберігання зернових і гранульованого шроту в оперативних силосах нового термінала становитиме 9,6 тис. м², соняшникової олії в резервуарах — до 6 тис. т. Проєктна потужність прийому — до 2 тис. т/добу зерна і шроту, до 1,5 тис. т/добу олії. В еквіваленті це дорівнює розвантаженню близько 100 вантажних автомобілів і 50 автоцистерн на добу. Потужність відвантаження зерна або шроту на річковий транспорт становитиме до 8 тис. т/добу, соняшникової олії — до 4 тис. т/добу. Фронт одночасного завантаження буде розрахований на два річкових судна.
Як очікується, за умови стабільної роботи Чорноморської зернової ініціативи активи на Дунаї допоможуть Kernel наростити експорт до 600 тис. т на рік.
Водночас Співакова нагадала, що 2022 року Kernel придбав і в екстреному режимі запустив у ренійському порту термінал «Дунай Пром Агро».
«За рік використання нового об’єкта ми переконалися в експортному потенціалі річкових перевезень, особливо в умовах нестабільної роботи «зернової ініціативи». Таким чином, для підвищення операційної ефективності агрохолдинг вирішив бути присутнім у Дунайському регіоні», — констатувала керівниця департаменту комунікацій.
Для довідки: Kernel до війни був найбільшим у світі виробником та експортером соняшникової олії, провідним виробником та постачальником сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт та внутрішні продажі соняшникової олії; високотехнологічне рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання та перевалки зерна на елеваторах та портових терміналах.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом