Нові особливості при експорті сільгосппродукції до Китаю
Компетентні органи Китаю з питань карантину рослин і тварин внесли зміни до процедури і внутрішніх інспекційних правил розгляду поданих заяв на продовження реєстрації експортерів. Зокрема це стосується введення до процедури внутрішнього додаткового аудиту, в результаті яких термін реєстрації підприємств, в тому числі і українських експортерів (кукурудзи, сої та ячменю) збільшується до двох місяців. Стандартною практикою є подання іноземними компетентними органами 1-2 рази на рік інформації щодо оновлень підприємств. Завчасно зареєстровані експортери можуть безперешкодно здійснювати експорт до КНР. Це дозволить також уникнути негативних ситуацій, таких як затримки під час проходження митних процедур та простій суден у відкритому морі.
Визначені строки подачі Переліків компаній, що планують експорт ячменю, кукурудзи та сої до КНР та переліків місць зберігання, з яких планується цей експорт до Генеральної адміністрації з митних питань Китаю. Компетентні органи з 2024 року встановили наступні строки подачі документів компаніями до Держпродспоживслужби:
- до 29.07.2024 щодо формування Переліку осіб, що планують експорт ячменю до КНР та Переліку місць зберігання, з яких планується експорт ячменю до КНР;
- до 15.10.2024 щодо формування Переліку осіб, що планують експорт кукурудзи та сої до КНР та Переліку місць зберігання, з яких планується експорт кукурудзи та сої до КНР;
- з 17.12.2024 по 24.12.2024 щодо необхідності коригування інформації у зв’язку зі зміною відомостей про юридичну особу, що вже включена до Переліків осіб.
З метою виконання Протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю, кукурудзи та сої з України до КНР необхідно до 20.05.2022 надати інформацію щодо запланованої кількості площ, полів та місць зберігання для обстеження та кількості ділянок для встановлення статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від шкідливих організмів
З метою дотримання до Протоколів, Переліки компаній формуються виключно на підставі документів, які підтверджують проведення обстежень впродовж періоду вегетації поточного року.
Експортні партії ячменю повинні формуватися лише з місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від Tilletia controversa.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом