Норвегія знову створить запас зерна на випадок війни чи зміни клімату
Уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату зробили це необхідним. Про це пише Assosiated Press.
Угоду про зберігання 30 тис тонн зерна підписали міністр сільського господарства і продовольства Гейр Поллестад і чотири приватні компанії.
Пшениця, яка належатиме норвезькому уряду, буде зберігатися на вже існуючих потужностях компаній по всій країні. Три компанії цього року зберігають щонайменше 15 тис. тонн.
Компанії “вільні інвестувати в нові об’єкти та самостійно вирішувати, де вони хочуть зберігати зерно, яке потребує надзвичайної ситуації, але вони повинні надати зерно державі, якщо це необхідно”, – сказано в заяві уряду Норвегії.
Міністерство сільського господарства та продовольства Норвегії заявило, що “створення резервного запасу продовольчого зерна означає бути готовим до немислимого”.
У найближчі роки Норвегія підпише нові контракти на створення запасів з метою збільшення резерву до 2029 року. Мета полягає в тому, щоб до кінця десятиліття мати в сховищах приблизно 82,5 тис. тонн зерна й потім мати достатньо зерна на три роки місячного споживання населенням Норвегії в кризовій ситуації, яка може виникнути.
У Норвегії проживає 5,6 млн осіб.
Минулого року скандинавська країна заявила, що витрачатиме 63 млн крон ($6 млн) на рік на запаси зерна.
Норвегія зберігала зерно в 1950-х роках, але закрила свої склади в 2003 році, вирішивши, що вони більше не потрібні.
Однак після вторгнення росії в Україну в 2022 році Норвегія створила комісію для оцінки сильних і слабких сторін своїх систем готовності до надзвичайних ситуацій, яка рекомендувала накопичувати зернові продукти.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом