Німеччина нарощує імпорт ріпаку, незважаючи на великий врожай
У 2022/23 сільськогосподарському році Німеччина імпортувала близько 5,74 млн. тонн насіння ріпаку. Це на 2% більше, ніж у попередньому маркетинговому сезоні, хоча врожай ріпаку у 2022 році був більшим, ніж роком раніше.
Австралія залишалася країною-постачальником номер один, поставивши 1,4 мільйона тонн. Роком раніше Німеччина отримала приблизно на 12 000 тонн більше.
Бельгія поставила німецьким переробникам та трейдерам близько 323 000 тонн, незважаючи на те, що національний урожай становив лише 32 000 тонн. Як і попередні роки, найбільшу частку цих поставок, ймовірно, становили українські товари, оскільки Гент є місцем доставки контрактних товарів на Паризьку фондову біржу. Звідти вантажі доставляють безпосередньо до річки Рейн. На відміну від попередніх маркетингових років, імпорт із Нідерландів у 2022/23 році не грав будь-якої істотної ролі.
Франція поставила до Німеччини близько 1,1 млн. тонн ріпаку, що приблизно на 388 000 тонн більше, ніж роком раніше. Цей тоннаж, ймовірно, справді був зроблений у Франції. У разі ріпаку, що імпортується з Польщі, країн Балтії, Болгарії та Румунії, походження не завжди очевидне з показників зовнішньої торгівлі. У 2022 році в Польщі дійсно було зібрано великий урожай ріпаку, але, ймовірно, це не причина, через яку постачання з країни до Німеччини зросло на 230 000 тонн до трохи менше ніж 540 000 тонн. Натомість більша частина цього, швидше за все, була насінням ріпаку з України. Те саме стосується і Балтійського узбережжя. Наприклад, Швеція поставила у 2022/23 році у п’ять разів більше, а Данія – у півтора рази більше. Великі обсяги також надходили зі східного кордону ЄС, зокрема зі Словаччини. Постачання з країни до Німеччини збільшилися більш ніж удвічі. Близько 705 000 тонн надійшло із самої України, що означає збільшення приблизно на 90 000 тонн.
Внаслідок жвавого імпорту насіння ріпаку з України очікується аналогічний вплив на обсяги імпорту у 2023/24 маркетинговому році, особливо тому, що врожай ріпаку у Німеччині у 2023 році був меншим, ніж у попередньому році.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом