Нічого спільного з мирним протестом: на знищення зерна у Польщі відреагувало Мінагрополітики
“Вже два роки повномасштабного вторгнення українські аграрії працюють під постійними ворожими обстрілами, зазнають величезних збитків. Вони здобувають це зерно надзвичайно важко і часом ціною свого життя. Міністерство аграрної політики та продовольства запрошує польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії. 4 мільйони малих фермерів в Україні готові поділитися своїм досвідом з польськими колегами”, йдеться у тексті заяви.
Також міністерство рішуче засуджує навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні. У Мінагрополітики уважно спостерігають за ходом розслідування цього інциденту та очікують на швидке встановлення та покарання винних.
У міністерстві підкреслюють, що розуміють , коли польські фермери відстоюють свої інтереси в цивілізований спосіб, але випадок знищення української пшениці не має нічого спільного з мирними протестами ані з юридичної, ані з моральної точки зору.
Мінагрополітики також висловлює щиру вдячність полякам, які допомагали і продовжують допомагати українському народу. При цьому у міністерстві підкреслюють, що такі випадки не зможуть вплинути на спільну боротьбу і на велику підтримку польського народу, яку українці відчувають протягом 2 років у війні проти російського загарбника.
Як повідомляв Укрінформ, у пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ” 11 лютого польські фермери почали трощити українські фури із зерном та висипали його на дорогу.
Польські аграрії 9 лютого розпочали блокування декількох пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. За словами організаторів страйку з незалежної профспілки фермерів «Солідарність», блокування доріг біля пунктів пропуску триватиме впродовж місяця, до 10 березня.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом