Нестача пального і добрив, неможливість продати урожай ускладнює посівну — думка аграрія
З проблемами нестачі пального і добрив на ринку зіштовхнулися в господарстві ПП «Галаган-Агро» у Яготинському районі, що на південному сході Київщини.
Ситуацію прокоментував власник господарства Сергій Галаган.
В господарстві площею 800 га вирощують пшеницю, кукурудзу, соняшник і ріпак. Наразі вже закінчують посівну, але відмічають окремі проблеми ведення сільського господарства у воєнний час.
«Добрив не вистачає, дизеля дуже великий дефіцит. Хоч і потихеньку ми готувалися, взимку проплатили посівмат, ЗЗР, але все ж ситуація дуже складна. Маємо невелику нестачу ЗЗР Один раз ріпак і пшеницю обробили, соняшник ґрунтовим закрили. Наразі досіваємо соняшник. Найголовніше, щоб дизеля вистачило», — повідомив аграрій.
Зі слів Сергія Галагана, нестачу дизеля і добрив в господарстві відмічають як проблему №1. Через дефіцит дизеля в Україні місцеві реалізатори піднімають ціни, а коштів, щоб покрити всі витрати, не вистачає. Адже вирощену минулого року продукцію збути неможливо.
«Ще треба яру пшеницю підкормити. Коштів не вистачає, адже ціна нинішня проти осінньої — небо і земля. Ціна дизеля виросла у 2,5 рази, а ціна урожаю впала у 2,5 рази. Оболонь стоїть, ми з нею торгували кукурудзою. А зараз нема кому продати. Пшеницю ніхто не бере, соняшник потроху вивозили, а кукурудза взагалі лежить. Дуже важка посівна. Не вистачає навіть того, про що раніше ніхто навіть не заморочувався», — обурився він.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом