Несприятливих агрометеорологічних явищ для перезимівлі озимини упродовж декади не спостерігалося – Укргідрометеоцентр
Несприятливих агрометеорологічних явищ для перезимівлі озимини упродовж декади не спостерігалося.
Про це повідомляється в декадному огляді «Укргідрометеоцентру».
Проте, за словами експертів, високі температури повітря (вище +3-5 ºС) упродовж останніх днів грудня та початку січня могли спричиняти відновлення фізіологічних процесів і пробудження рослин зимуючих культур на межі відновлення вегетації, що могло призвести до зниження їх зимостійкості.
За спостереженнями агрометеорологів у першій декаді січня на окремих полях Харківської та Сумської областей відмічалося утворення льодяної кірки товщиною від 1 до 3 мм, місцями у Сумській області до 20 мм, ступінь розповсюдження — від 40 до 90 % площі поля.
«Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур знижувалася до мінус 1-5°, місцями в Одеській, Донецькій та Луганській областях –мінус 6-8 °С, подекуди у південних областях вона була позитивною», — прокоментували експерти.
За розрахунками агрометеорологів критична температура вимерзання становила: озимої пшениці у фазі утворення сходів – 3-го листка мінус 12-14 °С, у фазі кущіння — мінус 15-17 °С, озимого жита — мінус 15-18 °С, озимого ячменю та озимого ріпаку — мінус 9-12 °С.
Зазначається, що у першій декаді січня в Україні спостерігалася дуже тепла для середини зими погода. Особливо потужна позитивна аномалія спостерігалася у першій половині декади, коли у найтепліші дні (4-5-го січня) середня добова температура (окрім східних областей) досягала +3-8 ºС, в Івано-Франківській та на півдні Одеської областей +9-10 ºС, а відхилення від норми досягало +9-14 ºС.
Нагадаємо, що враховуючи вплив спекотної та сухої погоди на перспективи врожаю в Південній Америці, аналітики IGC знизили прогноз світового виробництва сої у 2021/22 МР на 12 млн т порівняно з листопадом, до 368 млн т, що тільки трохи вище порівняно з минулим роком.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом