Недостаток опадів у США та Канаді тисне на ціни зернових
Недостаток опадів у “кукурудзяному поясі” США та завершення посівної у Канаді за сприятливих умов є основними погодовими факторами, що впливають на ринки цього тижня.
Невизначеність прогнозів опадів на наступний тиждень та вищі за норму температури – в центральній частині Середнього Заходу США залишаються основними факторами тиску на ціни сої та кукурудзи цього тижня. Кількість опадів на цьому тижні була мінімальною, а на наступний тиждень прогнозується 1-3 мм опадів, що недостатньо для гарного розвитку посівів кукурудзи та особливо сої.
Області злив і гроз продовжуються в деяких частинах Центральної та Південної рівнини цього вихідного, а потім друга хвиля опадів переміститься в регіон на наступному тижні.
Завершення посіву ярликових культур в Канаді та прогноз сприятливих опадів покращують перспективи урожаю каноли та пшениці в Канаді.
Багаті опади очікуються цими вихідними та на наступному тижні в Саскачевані та Альберті, що призведе до покращення стану посівів, включаючи засушливі райони.
На цьому тижні опади продовжують повільно рухатися на південь Бразилії, покращуючи стан посівів кукурудзи та озимої пшениці, але в штаті Мато Гроссу жара триває, і опадів поки що не передбачається, що негативно позначається на урожаї кукурудзи.
Опади, що випали в Аргентині, трохи покращили стан посівів пшениці, але встановилося холодне погоду зі заморозками, що сповільнить проростання та розвиток посівів пшениці. Збір сої в Аргентині наближається до завершення, і аналітики з Біржі зерна Росаріо знизили прогноз виробництва соєвих бобів в Аргентині в 2022/23 МГ на ще 1 млн тонн – до 20,5 млн тонн проти прогнозу USDA в 25 млн тонн.
Більшість країн ЄС очікують опадів на наступний тиждень, що покращить стан посівів, хоча місцеві аналітики вже знизили прогнози врожаю пшениці та кукурудзи на тлі засушливого травня та червня в Іспанії, Франції та Німеччині.
Продовжуються сприятливі зливи в Чорноморському регіоні, які триватимуть і на наступному тижні, а центральна частина України залишається більш засушливою, що знижує потенціал урожаю кукурудзи та сої. За оцінками Укргідрометеоцентру в Україні зберігаються сприятливі умови для формування високого урожаю озимих зернових, але засушливі умови спостерігалися в багатьох районах Одеської, Миколаївської, окремих районах Хмельницької, Черкаської та Київської областей.
У західних та північних областях, зокрема Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Чернігівській, де за період з 01 травня по 10 червня випало всього від 5 до 30% норми опадів, і прогнози на наступний тиждень також не обіцяють опадів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом