Недостаток опадів у США та Канаді тисне на ціни зернових

Джерело:  GrainTrade
засуха

Недостаток опадів у “кукурудзяному поясі” США та завершення посівної у Канаді за сприятливих умов є основними погодовими факторами, що впливають на ринки цього тижня.

Невизначеність прогнозів опадів на наступний тиждень та вищі за норму температури – в центральній частині Середнього Заходу США залишаються основними факторами тиску на ціни сої та кукурудзи цього тижня. Кількість опадів на цьому тижні була мінімальною, а на наступний тиждень прогнозується 1-3 мм опадів, що недостатньо для гарного розвитку посівів кукурудзи та особливо сої.

Області злив і гроз продовжуються в деяких частинах Центральної та Південної рівнини цього вихідного, а потім друга хвиля опадів переміститься в регіон на наступному тижні.

Завершення посіву ярликових культур в Канаді та прогноз сприятливих опадів покращують перспективи урожаю каноли та пшениці в Канаді.

Багаті опади очікуються цими вихідними та на наступному тижні в Саскачевані та Альберті, що призведе до покращення стану посівів, включаючи засушливі райони.

На цьому тижні опади продовжують повільно рухатися на південь Бразилії, покращуючи стан посівів кукурудзи та озимої пшениці, але в штаті Мато Гроссу жара триває, і опадів поки що не передбачається, що негативно позначається на урожаї кукурудзи.

Опади, що випали в Аргентині, трохи покращили стан посівів пшениці, але встановилося холодне погоду зі заморозками, що сповільнить проростання та розвиток посівів пшениці. Збір сої в Аргентині наближається до завершення, і аналітики з Біржі зерна Росаріо знизили прогноз виробництва соєвих бобів в Аргентині в 2022/23 МГ на ще 1 млн тонн – до 20,5 млн тонн проти прогнозу USDA в 25 млн тонн.

Більшість країн ЄС очікують опадів на наступний тиждень, що покращить стан посівів, хоча місцеві аналітики вже знизили прогнози врожаю пшениці та кукурудзи на тлі засушливого травня та червня в Іспанії, Франції та Німеччині.

Продовжуються сприятливі зливи в Чорноморському регіоні, які триватимуть і на наступному тижні, а центральна частина України залишається більш засушливою, що знижує потенціал урожаю кукурудзи та сої. За оцінками Укргідрометеоцентру в Україні зберігаються сприятливі умови для формування високого урожаю озимих зернових, але засушливі умови спостерігалися в багатьох районах Одеської, Миколаївської, окремих районах Хмельницької, Черкаської та Київської областей.

У західних та північних областях, зокрема Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Чернігівській, де за період з 01 травня по 10 червня випало всього від 5 до 30% норми опадів, і прогнози на наступний тиждень також не обіцяють опадів.

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!