Не всі аграрії Житомирщини змогли підживити посіви через високу ціну міндобрив
Під посів озимих культур не всі аграрії Житомирщини змогли внести мінеральні добрива у зв’язку з їх високою ціною. Про це в етері Українського радіо Житомир розповіла заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОВА Ніна Добринська.
За її словами, дехто з аграріїв вносив частково, є малі фермерські підприємства, які проводили посів без внесення мінеральних добрив з надією зробити це навесні. А деякі підприємства взагалі відмовились проводити посів озимих. Відсутність мінеральних добрив стала однією з причин певного скорочення посівних площ під озимі.
“За результатами проведеного моніторингу серед суб’єктів господарювання області, аграріями під посів озимих культур урожаю 2023 року внесено мінеральних добрив 40-50% від показника 2021 року. Якщо ж говорити про забезпеченість мінеральними добривами сільськогосподарських підприємств регіону, то вона складає 50-60% до потреби”, – сказала Ніна Добринська.
Заступниця директора департаменту додала, що, незважаючи на це осінню посівну на Житомирщині оцінено як успішну і озимі культури збереглися за зиму в доброму стані.
Також Ніна Добринська розповіла про підготовку в Житомирській області до весняних робіт. Так, з її слів, половина підприємств планують сіяти ранні зернові культури власним насіннєвим матеріалом урожаю 2022 року, більш фінансово спроможні підприємства будуть закуповувати посівний матеріал.
“За оперативними даними агроформування області забезпечені посівним матеріалом ранніх зернових культур до 80%. Обмеженість обігових коштів зумовили проблеми з логістикою та експортом позаторішнього та тогорічного врожаю, у деяких аграріїв склади переповнені зерном ще з 2021 року. Ціни на зернові також не додають оптимізму”, – сказала Ніна Добринська.
Загалом весною 2023 року аграрії Житомирщини планують збільшити посівні площі під сільськогосподарськими культурами у поточному році. Так, відповідно до оперативних даних Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА, у поточному році вся посівна площа під сільськогосподарськими культурами може бути збільшена на 28,7 тисяч гектарів або на 3% у порівнянні з попереднім роком та складе 1,1 мільйон гектарів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом