Названо причини нульової активності юросіб після впровадження другого етапу ринку землі
Нульова активність юридичних осіб у перший тиждень після впровадження другого етапу ринку землі має декілька причин.
Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив дослідник Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.
За його словами, на початку року ринок традиційно завмирає. Зокрема, в перший тиждень 2022 року було укладено лише 378 угод купівлі-продажу сільгоспземлі, в перший тиждень 2023 року – 245 угод. Для порівняння – в середньому на тиждень укладається біля 2 тис. угод.
«Коли ринок відкрився для фізосіб, було важко знайти нотаріусів, які готові укладати угоди. Велика кількість специфічних перевірок покупця означала, що нотаріусам потрібен був час, щоб напрацювати практику і почати повноцінно укладати угоди. Враховуючі нові специфічні перевірки для покупців-юросіб (наприклад, всі засновники компанії мають бути громадянами України), я підозрюю, що з відкриттям ринку для юросіб буде така сама історія і в перші місяці буде важко знайти нотаріуса для укладання угоди. Якщо так і відбудеться – ця ситуація виправиться впродовж перших кількох місяців, як це вже відбулося у випадку з відкриттям ринку для фізичних осіб», – уточнив Роман Нейтер.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом