Наслідки заморозків на зернових та олійних проявляться з часом
Заморозки до -2°C, а місцями до -9°C, які спостерігалися протягом останніх днів у північних, східних і південних областях України, призвели до значного ураження пшениці, ячменю, ріпаку та гороху.
Про це заявив головний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН Сергій Авраменко, повідомила компанія ASAP Agri у Telegram.
Як зазначив науковець, посіви озимої пшениці, які ще перебували у фазі кущіння, можуть мати втрати на рівні 20-30%.
«Посіви пшениці, які перебували у фазі колосіння, потенційно матимуть вищий рівень втрат. Через сильні морози спостерігається відмирання всередині колосків, хоча зовні поля виглядають зеленими. Але нинішній інтенсивний колір посівів зміниться через кілька днів через заморозки, і можна буде спостерігати білі колоски пшениці», — пояснив науковець.
І додав, що схожа ситуація спостерігається і з посівами ріпаку. Зовні зелений ріпак, деякі рослини ще цвітуть, вже має мертве насіння всередині стручків. З часом посіви ріпаку пожовтіють.
«Посіви гороху також матимуть значні втрати через заморозки, адже приморозки вразили посіви у фазі цвітіння», — вважає Авраменко.
За його словами, багато фермерів змушені пересівати поля озимою пшеницею, ячменем та ріпаком.
«Фермери не зможуть пересіяти втрачені посіви, оскільки не мають насіннєвого матеріалу. У зв’язку з цим рішенням могли б стати нішеві культури, але через брак вологи це практично неможливо», — пояснив фахівець.
При цьому він додав, що ситуація в центральній частині України та в західних областях є кращою, оскільки там не було таких сильних морозів.
«Але слід враховувати, що в цих регіонах і менші посівні площі», — зауважив науковець.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом