Нарощування поставок каноли з Канади до Китаю посилить зниження цін на ріпакову олію
За інформацією China News, у листопаді на переробні заводи Китаю почали активно надходити великі партії канадської каноли, що різко збільшило пропозиції ріпакової олії та знизило ціни попиту.
Внаслідок збільшення імпорту ріпаку до Китаю у жовтні його запаси станом на 17 листопада виросли до 421 тис т, що на 368% перевищує показник на 3 листопада.
Імпорт ріпакової олії до країни у жовтні виріс у порівнянні з вереснем на 64,08% до 233 тис т, що є другим за величиною показником місячного імпорту у цього року, тоді найбільші поставки були зафіксовані у квітні. Внаслідок цього запаси ріпакової олії за останній тиждень виросли на 5,64% до 395,1 тис т.
Станом на 24 листопада середня ціна імпортованої ріпакової олії третього сорту складала 8794 юаня/т або 1230 $/т, що на 2,25% поступається показнику жовтня. На внутрішньому ринку спостерігається надлишок пропозицій ріпакової олії, що на тлі негативних тенденцій на світовому ринку продовжує опускати ціни на імпортну ріпакову олію.
Найближчими місяцями імпорт ріпакової олії залишиться досить активним. За прогнозами, протягом листопада – грудня він складе 1 млн т, що на 2,2% поступатиметься аналогічному показнику 2022 р. Проте на тлі зниження попиту та прогнозів збільшення виробництва сої в Бразилії ціни на імпортну ріпакову олію у грудні продовжать опускатися.
В Канаді канола торгується на стабільному рівні 702 CAD/т або 517 $/т (-1,1% за тиждень, +2,2% за місяць), що перевищує ціни на австралійську канолу, яку пропонують по 500 $/т FOB, та на європейський і український ріпак, який пропонують по 475 $/т FOB та 400 $/т FOB відповідно.
Зниження попиту на ріпакову олію з боку Китаю на тлі збільшення пропозицій каноли нового урожаю з Австралії найближчим часом продовжать опускати ціни на ріпак та ріпакову олію, особливо в разі сприятливої для розвитку посівів сої погоди в Аргентині та Бразилії.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом