Найдовші і найскладніші жнива — експерт назвав проблеми урожаю-2022
Треба боятися голоду не в 2022 році, а в 2023-24 роках. Бо в минулому аграрії посіялись, незважаючи ні на що, незважаючи на війну, спалюючи накопичені ресурси. А в цьому році зовсім інша картина. Звісно, голод буде не в Україні, а в певних країнах-імпортерах зі слабкими економіками, — зауважив Іван Мірошніченко, співвласник групи «Агродар» та «ТД Зернарі», у своєму блозі на Latifundist.com.
Експерт зазначив, що нинішні жнива — найдовші і найскладніші на його пам’яті. Війна та всі супутні з нею ризики, виклики, умови «ідеального шторму», включаючи важкі погодні умови, не дозволяють багатьом закінчити жнива.
«Традиційно ще місяць тому, десь 12-15 жовтня, ми закінчили б збирання врожаю, готували техніку до зими та, звісно, вже давно б закінчили посівну озимих культур. Наш колектив вийшов з комбайнами з полів тільки 15 листопада, закінчивши збирання останньої кукурудзи, а орати ще треба близько 3 тис. га», — поскаржився аграрій.
За його словами, погода весь рік приносила сюрпризи, кількість опадів за останні 2-3 місяці мала коефіцієнт 1,4-1,6 від норми. Але майже щоденний графік опадів не давав виконувати роботи, дощі не давали можливості ні ефективно збирати, ні сіяти.
Та є і значно більші проблеми в агросекторі, підкреслив Іван Мірошніченко:
- 40-45% кукурудзи ще в полі та 25-30% соняшника. Половина з цієї кукурудзи стоятиме в полях взимку та буде збиратись, коли з’явиться можливість. Навіть навесні. Втрати кількості та якості продукції вже колосальні. Страждала якість пшениці, колосальні втрати кількості та якості по соняшнику і та сама історія з кукурудзою;
- близько 30-35% недосіву озимих площ, частково з причини втрат територій, а частково — через відсутність справедливої ціни, збитковість та негативну економічну мотивацію для виробника. А ще — відсутність обігових коштів через війну та пов’язані з нею наслідки;
- буде додатково і недосів 10-15% навесні, передусім кукурудзи, все з тих же причин збитковості, високої технологічної собівартості та відсутності адекватної ринкової ціни.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом