Найбільший український виробник солі призупинив роботу через бої
В Донецькій області через російську військову агресію понад місяць тому зупинилося найбільше в Європі підприємство з видобутку солі – ДП “Артемсіль”. Про це в.о. директора “Артемсолі” Віктор Юрін розповів Вільному радіо.
“Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий”, – сказав Юрін.
Він додав, що більшість мешканців Соледара, співробітників ДП “Артемсіль” вже евакуювались.
За словами Юріна, підприємство зупинили ще у квітні через неможливість вивозити залізницею готову продукцію з Соледара.
“Нашу вузлову станцію “Сіль”, куди ми підтягували вагони зі своїх під’їзних шляхів, регулярно обстрілюють. “Артемсіль” в основному орієнтована на відвантаження продукції залізничним транспортом. Автомобільним транспортом ми можемо вивозити тільки незначну частину. Тому навіть за нормальних обставин нам потрібно відвантажувати видобуту сіль у щось (у залізничні вагони, — ред.) А якщо залізниця не працює, ми теж фактично не можемо”, – пояснив керівник держпідприємства.
Він уточнив, що запас готової продукції з “Артемсолі” ще у квітні вивезли та передали на реалізацію.
За словами Юріна, через зупинку підприємства Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону.
“Для того, щоб сіль була у продажу, її ж треба виготовляти. В якихось магазинах (наша сіль, – ред.) напевно є. Я в Києві, у Вінниці зустрічав. Зате з’явилась турецька, румунська сіль… Поки ведуться бої, доведеться заміщувати (нашу сіль, – ред.) імпортованою”, — каже він.
Юрін додав, що зупинку ДП “Артемсіль” відчують на собі й споживачі за кордоном.
“Ми були найбільшим підприємством з видобутку солі у Європі. Серед наших постійних клієнтів – Угорщина, Польща, Грузія, Молдова, Азербайджан, Румунія”, – стверджує Юрін.
Як повідомлялося, “Артемсіль” за підсумками 2021 року видобуло, переробило та відвантажило споживачам 1,9 млн тонн солі, що на 60% перевищує аналогічний показник 2020 року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом