Надзвичайна спека в Україні негативно вплине на посіви сої, кукурудзи та соняшнику
У період 1-12 липня у більшості областей західної частини України максимальна температура повітря підвищувалася до +31-34, на решті території – до+ 35-38°, у південних областях місцями – +39-41°, що є критерієм надзвичайної спеки і що близько до абсолютних максимумів температури зафіксованих в Україні за всю історію метеорологічних спостережень.
Внаслідок надзвичайно високого рівня середніх добових температур та стрімкого накопичення ефективного тепла (його сума з початку вегетації значно перевищує середні багаторічні показники і є однією із найвищих за весь період спостережень), відмічалося скорочення міжфазних періодів розвитку сої, соняшника та кукурудзи, що може призвести до передчасного завершення вегетаційного періоду та зменшення урожаю. На багатьох площах у денні години відмічалося в’янення рослин, місцями на півдні – засихання та повна загибель рослин соняшнику та сої від засухи.
На тепер у дуже вразливому до високих температур етапі розвитку знаходиться кукурудза, у якої спостерігається викидання та цвітіння волоті і потреба у волозі максимальна. Спекотна погода спричиняє стерилізацією пилку, відсутність запилення рослин, формування неповноцінних качанів з пропусками, без зерна, і, відповідно, зниження врожайності.
На соняшник, хоча він і є більш стійким до високих температур, посуха та тепловий стрес також вплинуть негативно. Ймовірно формування мілкого насіння зниження і урожайності.
Послаблення спеки очікують з 18-го починаючи з заходу, решта території буде майже як на разі.
Детальна інформація про експорт зернових культур і продуктів їх переробки, баланси попиту і пропозиції, цінові тенденції, стан посівів та хід збиральної/посівної кампанії в країнах Чорноморського регіону, доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, що надає швидкий доступ до щоденної оперативної інформації агро ринку Причорномор’я, аналітичних звітів та прогнозів, історичних даних, а також ефективних інструментів для обробки та завантаження даних.
Підвищіть свою ефективність з допомогою агро аналітики вже зараз!
Реєструйтесь, щоб отримати розширений демо-доступ на 7 днів:
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом