На Вінниччині структура посівних площ зміниться

Джерело:  Новини Вінниці
микс сівозміна

Аграрії засіють менше зернових, а площі під технічні культури збільшать. У цьому році аграрії планують засіяти понад мільйон 600 тисяч гектарів землі. Площа під зерновими культурами зменшиться (з 49,7% до 43,7%), а під технічними (овочі, картопля та кормові культури) збільшиться (з 35,1% до 40,7%).

Як триває підготовка до посівної кампанії Українському радіо Вінниця розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Сидоров.

«На це впливає кон’юктура ринку і погодні кліматичні умови. Наприклад, торік південні регіони країни зазнали засухи, це вплинуло на урожайність кукурудзи. То в поточному році кукурудзи буде висіяно значно менше. Це, що стосується півдня нашої області.
Зернові групи за нашими прогнозами будуть висіяні менше, зате більше висіємо технічні культури. Також площі під ріпаком, соєю плануємо збільшити та під буряком цукровим, під овочами та під картоплю», — каже Олег Сидоров.

Площа під висадку овочів збільшиться суттєво через те, розповідає Сидоров, що південні регіони країни у зв’язку з війною не висаджуватимуть у значній кількості городину. І Вінниччина має забезпечити овочами як себе, так й інші області.

Зміни в структурі посівних площ в цілому не вплинуть на внутрішньо-продовольчу безпеку регіону.

«Будемо і з хлібом, і з овочами, і технічні культури (ріпак, соя, соняшник) будуть висаджені в повному об’єму. Те, що стосується цукрового буряка, то площі збільшаться. Але є такий факт, що підприємства, які займаються безпосередньо буряком, то частина перебуває на кордоні з Хмельницькою областю. Минулого року вони висадили в нашій області менше цукрового буряка, ніж у Хмельницькій, бо обробляють і землі нашої області. То в цьому році сівозміна піде навпаки: у нашій області висадять більше цукрового буряка. Це мова про агрохолдинги, які мають землі в обох областях», — каже Сидоров.

За його словами, дефіциту з добривами в області немає. Загальна потреба в них на весняно-літній період — понад 80 тисяч тонн. Наразі аграрії забезпечені на 35%. На ринку добрива є як українського, так й іноземного виробництва.

Також на складах Вінниччини є необхідна кількість палива. На 2023 рік загальна потреба — 43-44 тисячі тонн.

Активно фінансує аграріїв і банківська сфера, каже Сидоров.

«Банківські програми більш лояльно ставляться до збору й обробки певних пакетів документів. Кредити за програмою 5, 7, 9 % — працюють. У держбюджеті передбачені кошти на надання грантів сільгоспвиробникам на закладання молодих садів і модульних теплиць».

Загалом для успішного проведення посівної кампанії, каже Олег Сидоров, потрібно 10 млрд гривень.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!