На Вінниччині розпочалися жнива
Збір ранніх зернових розпочали аграрії південних районів Вінницької області. Жнива розпочалися вже у п‘яти областях України. Вінниччина стала шостою областю. Окремі сільськогосподарські підприємства розпочали збирання озимого ячменю. Про це повідомили у Вінницькій ОВА.
Станом на кінець червня по всіх категоріях господарств проведено обмолот 0,1 тис. га озимого ячменю. Середня урожайність культури цьогоріч становить — 39,0 ц/га. Минулого року, згідно зі статистичними дослідженнями, урожайність озимого ячменю становила 38,3 ц/га.
Як повідомляє Департамент агропромислового розвитку ОВА, в поточному році площі під ранніми зерновими та зернобобовими культурами зменшені на 20 тис. га. Водночас площі посіву озимого ріпаку збільшені на 31 тис. га.
Агрофірма «Ольгопіль» теж приступила до збору врожаю. Як говориться у повідомленні компанії, стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.
«Стартували зі збору озимого ячменю, який займав невеликі площі. Але на полі працюють всі сім комбайнів, оскільки має пройти обкатка техніки, щоб у розпал сезону вона була готова працювати на результат, — відзначає головний агроном господарства Іван Діхтяр. — Зерно виглядає добре, очікуємо показники врожайності на рівні минулих років. Після озимого ячменю приступимо до збору гороху, а далі — ріпаку та пшениці. Під озиминою у господарстві закладений найбільший клин, та за сприятливих погодних умов оптимальний строк на проведення збиральних робіт складає 20-25 днів».
Зерно доставляють на тік, де за вимоги його перевіряють у власній лабораторії, сушать та зберігають. Левову частку озимини, зокрема ячменю та пшениці, готують до реалізації як насіннєвий матеріал.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом