На Вінниччині фермери залишили силосні гібриди кукурудзи на зерно

Джерело:  SuperAgronom.com
силос

У південних районах Вінниччини багато господарств втратили урожай зерна кукурудзи через тривалу посуху. Але деякі, хто сіяв силосні гібриди UNIVERSEED, залишили їх як зернові — вони витримали нестачу вологи і сформували качани, достатні для отримання доброго врожаю зерна в таких умовах.

Як розповів Леонід Чорний, менеджер з розвитку агротехнологій LNZ Group, цьогоріч у Могилів-Подільському, Шаргородському, Мурованокуриловецькому, Ямпільскому та інших районах південної частини Вінниччини склалася катастрофічна ситуація з вологою.

«За період вегетації кукурудзи подекуди випало не більше 50 мм опадів. Осінні дощі, що зараз почались, уже не врятують ситуації. Є навіть території, на яких кукурудза взагалі не заклала качан, лише стебла», — зазначив фахівець.

Однак у деяких господарствах, які сіяли силосні гібриди бренду UNIVERSEED, проблему вирішили тим, що залишили посіви цих гібридів дозрівати на зерно, не скошуючи їх на силос.

Адже навіть за таких несприятливих і посушливих умов ці гібриди сформували достатній качан, аби надалі дати урожай зерна.

Зокрема, в одному з господарств Ямпільського району силосні гібриди S3909 (ФАО 390) та S4210 (ФАО 420), які висіяли у товарних посівах на силос, залишили на зерно. І хоч про кінцевий результат говорити ще рано, біологічну врожайність вже приблизно вирахували на рівні 5-6 т/га.

За словами Леоніда Чорного, гібридам UNIVERSEED вдалося витримати посушливі умови завдяки генетичним особливостям, закладеним селекціонерами. Такі властивості має вся лінійка силосних гібридів.

«Зокрема, силосні гібриди цього бренду мають додаткову облистяність. А чим більше листя, тим краще відбувається фотосинтез. Це означає, що рослина краще утримує воду в тканинах і закладає потужну кореневу систему. Ці гібриди мають хороший стартовий ріст, швидко нарощують корені, які проникають у глибші шари ґрунту, з яких можуть діставати наявну вологу. Також вони мають генетично закладену стійкість пилку до спеки. Тому навіть якщо у період цвітіння встановлюються підвищені температури, стерилізація пилку в них мінімальна. Ці фактори сприяли тому, що у нинішніх умовах, які склалися в регіоні, наша кукурудза запилилася, сформувала зернівки й може дати цілком пристойний урожай», — пояснив Леонід Чорний.

І додав, що аграріям усіх регіонів варто надалі диверсифікувати ризики і засівати певну частку площ, відведених під урожай зерна кукурудзи, силосними гібридами.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!