На тлі подорожчання нафти виросли ціни на пальмову та соєву олію, попри відсутність фундаментальних чинників підтримки
Зростання цін на нафту цього тижня на 2,5% підтримало котирування на пальмову та соєву олію, хоча загалом ринки залишаються під тиском збільшення виробництва та скорочення експорту.
Квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Бурса в Малайзії дорожчають три сесії поспіль і вчора виросли на 1,58% до 3924 рінггитів/т або 824 $/т (+1,6% за тиждень), залишаючись досить стабільними вже протягом двох місяців.
За даними сюрвейєрів AmSpec Agri та Intertek Testing Services, Малайзія за 1-25 лютого скоротила у порівнянні з аналогічним періодом січня експорт продукції з пальмової олії на 11,8-14,3% до 860-950 тис т, що посилює тиск на котирування, особливо в очікуванні весняного нарощування виробництва.
Наступного тижня в Куала-Лумпурі пройде велика галузева конференція, де будуть представлені прогнози виробництва та споживання в Малайзії та Індонезії на 2024 р.
За прогнозами Індонезійської асоціації пальмової олії GAPKI, у 2024 р Індонезія збільшить виробництво на 5% до 57,6 млн т. При цьому експорт пальмової олії з Індонезії у 2023 р скоротився у порівнянні з 2022 р на 2,7% з 33,1 до 32,2 млн т. Доходи від експорту також знизилися, оскільки середня ціна у 2023 р була нижчою, ніж у 2022 р.
Очікується, що у 2023 р використання пальмової олії у виробництві біодизеля перевищить споживання у вигляді продовольства. За даними міністерства енергетики Індонезії, споживання біодизеля у 2023 р склало 12,2 млн кілолітрів, а у 2024 р воно сягне 12,5-13 млн кілолітрів.
На біржі в Даляні найактивніший контракт на соєву олію вчора виріс на 0,94%, а на пальмову – на 1,04%.
На біржі в Чикаго березневі ф’ючерси на соєву олію після падіння минулого тижня на 3,2% з понеділка виросли на 2% до 989 $/т (-1,5% за місяць), хоча і залишилися під тиском зниження цін на сою внаслідок сприятливої погоди у Південній Америці.
Збільшення поставок соєвої та соняшникової олії з Аргентини у березні – квітні на тлі сезонного збільшення пропозицій пальмової олії буде утримувати котирування на низькому рівні.
Ціни попиту на соняшникову олію з доставкою покупцям цього тижня впали ще на 5 $/т до 810 $/т, а в портах України – до 725-740 $/т. Через блокування кордону з Польщею виросли черги на кордонах з іншими країнами, що знизило ціни попиту на поставки олії до ЄС залізницею та автотранспортом.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом