На тлі активізації руху кораблів до чорноморських портів України виникли чутки про повернення рф до зернової угоди
Україна нарощує темпи руху судів новим зерновим коридором, створеним без участі ООН, Туреччини та рф. Завдяки звільненню острову Зміїний та газових вишок Бойка, а також атакам морськими дронами російських військових кораблів, ЗСУ змусили росіян перевести частину воєнних суден з Криму до новоросійську, що спростило судноплавство в українських прибережних водах.
Ще 3 судна (одне з порту Чорноморськ та два з Одеси) успішно пройшли 4 жовтня зерновим коридором вздовж узбережжя Одещини до територіальних вод Румунії. З них 2 корабля належать німецькому власнику, 1- грецькому.
Тобто вже 12 суден зайшли до портів України, і 8 з них успішно повернулися назад з вантажами. До них можна додати ще 5 суден, які з початку повномасштабного вторгнення залишалися в портах України та «тестували» новий коридор у серпні – вересні.
Вчора ВМС України заявили, що ще 12 суден готові зайти новим коридором до портів України, а 10 готуються вийти з них з вантажами. Сили оборони України працюють над забезпеченням безпеки цивільних суден, які прямують до територіальних вод Румунії, Болгарії та Туреччини.
Є інформація, що трейдери вже номінували майже 40 суден для завантажень через новий зерновий коридор. Водночас ринком ширяться чутки про продовження 5 жовтня переговорів щодо зернової угоди з ООН, Туреччиною та рф, хоча більшість учасників ринку не бачить сенсу відновлювати угоду, яка останні пів року не працювала через саботаж з боку рф. Очікується, що Туреччина гарантуватиме безпеку суден у Чорному морі, що дозволить без перешкод експортувати зерно та соняшник як з України, так і з рф. Також джерела, імовірно російські, повідомляють, що для рф буде гарантований експорт бензину, мастил та мастильних матеріалів в обмін на поставки цієї ж продукції з ЄС до трьох глибоководних портів України. Влада рф нібито відмовилася від вимог щодо повернення російських банків до системи SWIFT та гарантій експорту добрив з рф через порти України, розуміючи неможливість реалізації таких домовленостей.
Також повідомляється, що Туреччина проводитиме оплати за російське зерно та соняшник через два свої державні банки з комісією 12%.
Наразі Україна не бачить сенсу у відновленні зернової угоди, за якої потік експорту контролюватиме Туреччина, ООН та рф, особливо враховуючи, що зараз налагодився експорт не лише зерна, але й залізної руди та інших товарів без жодних обмежень.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом