«Ціна на молоко у господарствах станом на 1 липня не змінилася відносно ціни кінця червня. Ціна на заводі поки що також є стабільною. Однак, зважаючи на те, що з 1 липня відновились усі податкові навантаження на ПММ, а на тарифах перевізників це поки ніяк не позначилось, варто розуміти, що подальший ріст на паливо призведе до росту витрат на логістику, що, своєю чергою, слугуватиме стримувальним фактором росту ціни в другій половині липня», — розповідає пані Олена.
Як повідомлялось раніше, рентабельність як виробництва молока, так і молочної продукції знаходиться на досить низьких показниках. Рецесійні процеси, які відбуваються в Європі, накопичення молочних продуктів на складах та обмежене споживання стримують ціни на молочну продукцію.
Так, ціна на молоко в червні 2023 року в Європі продовжувала знижуватись. Порівняно з попереднім місяцем вона знизилась на 2,8%, а порівняно з минулим роком — майже на 5,9%. Основною причиною зниження ціни на молоко є зниження ціни на готову продукцію.
«За останні декілька місяців Україну фактично витіснили з ринків Середньої Азії та Казахстану. Країна-агресорка за 5 місяців року наростила виробництво молока на 4,6%, внутрішній попит там різко падає і вони активно експортують, демпінгуючи ціни на сирний продукт, масло, сухе молоко, тому що їхні ціни набагато привабливіші, ніж наші. Попри те будемо сподіватись, що українці почнуть вертатись додому, внутрішній попит на молочну продукцію зросте, відповідно, ситуація в галузі виробництва і переробки покращиться», — додає Олена Жупінас.