На розгляді питання виплати компенсацій за розмінування с/г земель в 10-20 км від кордону – Тарас Висоцький
Зараз можливість отримувати компенсації за вже проведене гуманітарне розмінування мають фермери з територій, віддалених від кордону з РФ на понад 20 км. Таких компенсацій потребують і фермери з угіддями, розташованими ще ближче до кордону, де питання розмінування і забруднення вибухонебезпечними предметами стоїть найбільш гостро. Тому Мінагрополітики та Міноборони розглядають питання розширення цих компенсацій на угіддя, розташовані в 10-20 км від російського кордону, повідомив в.о. міністра агрополітики Тарас Висоцький на зустрічі “Аграрний сектор – шлях від збереження до відновлення”.
Українські аграрії вже можуть подаватись на 80%-ну компенсацію вартості гуманітарного розмінування, здійсненого в період з 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року, зазначив він під час виступу. Проблемою є те, що програма держпідтримки не стосується 20-кілометрової прикордонної смуги, де питання розмінування і забруднення вибухонебезпечними предметами стоїть найбільш гостро. В цій смузі аграрії зараз сіються на свій ризик, і не можуть розраховувати на отримання компенсації за виконане гуманітарне розмінування.
Цю проблему вже намагаються вирішити, додає в.о міністра. Аграрії та представники ОВА Херсонської та Харківської областей запропонували вдвічі зменшити зону, де діють обмеження на пересування громадян та господарчу діяльність, з 20 км від кордону з РФ до 10 км. Вже проводяться консультації з Управлінням Мінекономіки з питань гуманітарного розмінування та Міноборони. Наразі остаточне рішення не прийняте, воно залежить від рішення військових.
“Розумію, що буде складна дискусія. Важко сказати, чим вона завершиться. Найближчим часом питання буде обговорене, наскільки це реально, щоб в аграріїв не було невиправданих очікувань. Якщо так — то в зоні між 10 і 20 км від кордону можна буде отримати компенсацію за проведене розмінування”, – підкреслив він під час виступу.
За його словами, сільгоспроботи в смузі 20 км від кордону все одно проводяться. Земля обробляється і в Харківській області, де зараз російські війська намагаються створити плацдарм для наступу на Харків. Тому було б справедливим дати аграріям з цих територій можливість отримати компенсацію за вже закінчене розмінування, за умови, що вони користувались послугами авторизованих операторів з розмінування.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом