На Полтавщині збільшуються площі під ріпаком
Якщо до війни у Полтавській області взагалі не було ріпаку, то сьогодні частина підприємств сіють пшеницю, а після неї одразу ріпак.
Про це розповів Григорій Шамрицький, керівник ТОВ «Полтава-Агро» і ФГ «Моя земля 2015», що на Полтавщині.
«Наше господарство також планує висівати ріпак та сою. Ми всі акценти змістили в бік сої. Ходять чутки, що цьогоріч багато підприємств засіють соєю поля і ціна буде низькою. Проте я б не був таким упевненим. Навіть якщо в країні ми частково збільшимо вирощування цієї культури, то її дефіцит у світі зараз такий великий, що збільшена кількість вирощеної в Україні сої ніяк не вплине на світові ціни», ― ділиться баченням ситуації Григорій Шамрицький.
Господарство обробляє 1000 га землі. Раніше вирощували пшеницю та кукурудзу, причому остання до війни була основною культурою. На сьогодні кукурудзу повністю вивели із сівозміни й вирощують сою, соняшник та пшеницю. Під пшеницю і соняшник відводять по 25% посівних площ, решту засівають соєю.
«Кукурудза молотиться вологою, а соя, соняшник ― сухими. Відповідно, ми не витрачаємо кошти на досушування цих культур, що доводиться робити з кукурудзою. Перевезення кукурудзи обходиться в 3‒4 рази дорожче», ― розповідає Григорій Шамрицький.
Нагадаємо, аналітики очікують підвищення імпортного попиту на ріпак в ЄС. Зокрема, в ЄС були посушливі погодні умови під час посівної, це обмежило обсяг посівних площ. Потім у Німеччині, Україні і Франції були приморозки під час цвітіння культури. Все це, на думку аналітиків, вплине на зниження врожаю ріпаку в ЄС.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом