На переговорах узгоджені технічні рішення для розблокування портів, але чи погодиться на це керівництво рф?
Вчора президент Туреччини Ердоган після переговорів з путіним заявив, що очікує підписання угоди про експорт зерна з України вже цього тижня. Він розповів, що минулого тижня в Стамбулі пройшла технічна зустріч, на якій були узгоджені основні напрямки процесу. А найближчим часом усі домовленості будуть зафіксовані письмово та почнуть реалізовуватися.
В Стамбулі буде створено координаційний центр з експорту українського зерна морськими шляхами, в якому працюватимуть представники усіх чотирьох сторін переговорів.
Представник від України на переговорах, народний депутат Рустем Умеров повідомив, що “експорт відбуватиметься з портів Одеса, Южний та Чорноморськ, проте в майбутньому їх перелік планується розширити. Всі рекомендації військових мають виконуватися. Разом з військовими розроблені безпечні маршрути, якими рухатимуться торговельні судна. Дотримання правил безпеки контролюватиме моніторингова група під егідою ООН. Жодних російських кораблів в наших акваторіях не буде, навіть якщо вони підпишуть угоду з ООН, оскільки Україна не довіряє країні-агресору. Київ розробив механізм, за яким моніторингова група перевірятиме судна, що прямують до українських портів, щоб на них не було зброї”.
Очільник МЗС України Д. Кулеба заявив, що Україна не погодиться на жодне рішення, яке залишатиме можливості атаки росії на українські порти з боку моря. Водночас він вважає, що розблокування портів суперечить намірам росії по знищенню економіки України. Тому не зрозуміло, чому путін має погодитись на це, хіба що захоче показати країнам, що підтримують його позицію у цій війні, що він спасає їх від голоду та зростання цін на продовольство.
Тому більшість експертів не вірить, що сьогодні вдасться фіналізувати угоду про розблокування портів, тому що росія не зацікавлена у виході українського зерна на світові ринки, оскільки це посилить конкуренцію з російським збіжжям, яке зараз активно продається попри санкції.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом