На Львівщині розпочали жнива
На Львівщині тривають жнива. Фермери почали збирати озимий ячмінь. Дехто з аграріїв через заборону експорту продукції до Євросоюзу починає тепер шукати внутрішні ринки збуту зерна. Кореспонденти Суспільного побували у селі Воля-Висоцька та дізналися, яка ситуація там.
На полях аграрного підприємства Андрія Войтенка четвертий день збирають ячмінь. Жнива озимої культури розпочали неподалік села Воля-Висоцька.
“Врожай не скажемо, що гірший, аніж торік. Принаймні, що стосується озимого ячменю. Це перша культура, яку ми збираємо. Далі буде видно. Збираємо зараз озимий ячмінь. Це 65-70 центнерів з гектара. В принципі, врожаєм задоволені”, — каже директор аграрного підприємства Андрій Войтенко.
Крім ячменю, фермер вирощує пшеницю, ріпак, кукурудзу, соняшник та сою. Аграрій зауважує, що раніше експортував продукцію за кордон. Та зараз доводиться шукати покупців і в Україні. Адже Єврокомісія подовжила заборону на імпорт української агропродукції, каже Андрій Войтенко.
“Ціни на внутрішньому ринку набагато нижчі, аніж за кордоном. Якщо взяти озимий ячмінь, то на сьогодні ціна в Україні – три з половиною-чотири з половиною тисячі за тонну. А за кордоном – шість тисяч, шість з половиною. Це суттєва різниця”, — говорить Андрій Войтенко.
Попри дощову погоду, жнива на Львівщині розпочалися в такі ж терміни, як і торік, каже директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.
“На Львівщині засіяно близько 745 тисяч гектарів зернових і олійних культур. Більша частина — а саме 425 тисяч га — засіюють сільськогосподарські підприємства. Погода дійсно заважає, тому що є надмірна вологість, дощі, і це стримує трішки жнивну кампанію. Але я думаю, що ми завершимо її вчасно і бажано з врожаєм, не менше, ніж рік тому”, — каже директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.
За словами Тетяни Гетьман, цьогоріч в регіоні зменшилися посіви пшениці та кукурудзи. Натомість фермери стали більше вирощувати ріпаку та сої, адже їх можна переробити на олію.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом